Як розкроїти рукав. Як розкроїти дуже маленькійкоротенькій рукав.

Рукав є досить складною частиною вироби. Так відбувається тому, що в лінійну пройму необхідно вписати криволінійний об'ємний рукав. І зробити це потрібно за формою руки так, щоб вона могла вільно рухатися. У минулому сторіччі було багато чого зроблено на благо вдосконалення конструкції рукавів. Сьогодні можна з радістю користуватися цими досягненнями, забезпечують потрібний образ і вільний рух руки.
Інструкція
1
Побудуйте викрійку рукава, якщо володієте знаннями в галузі конструювання. Якщо ні - не переживайте, зараз достатньо журналів, звідки можна перезняти викрійку на будь-який смак. Переводите викрійку НЕ будь-якого рукава, а того вироби, викрійку якого ви брали для основи (поличка і спинка).
2
Перевірте викрійку. У класичному втачная рукаві довжина оката повинна бути приблизно дорівнює довжині пройми плюс посадка по окату. Висота оката повинна відповідати висоті пройми. Ширина рукава повинна дорівнювати міркою обхват плеча плюс прибавка на облегание, яка дуже залежить від фасону і матеріалу. Використовуючи ці мірки, можна побудувати викрійку самостійно. Однак, якщо рукав у виробі типу реглан, або іншої складної модельної конфігурації, краще взяти готову викрійку, або обов'язково спочатку розкроїти на макетної тканини, а потім переходити на основну, щоб її не зіпсувати.
3
Переведіть викрійку на тканину. Дотримуйтесь напрямок нитки основи (н.о.). У тканині нитка основи проходить паралельно кромці. На паперовій викрійці нитка основи позначається напрямком стрілки і іноді підписується як н.о. При розкладці викрійки на тканині н.о. на викрійці повинна бути паралельна кромці тканини (це можна проконтролювати, вимірявши відстань між ними на різних ділянках). Залежно від складності рукава і характеру матеріалу, розкладку можна робити, згорнувши тканину вдвічі, або викроювати кожен рукав окремо (наприклад, для слизького шовку).
4
Приколіть викрійку до тканини і обведіть її контур спеціальним Кравецьким дрібному або милом. Нанесіть всі контрольні мітки. Якщо тканина двостороння, можете позначити хрестиком виворітну сторону. Приберіть викрійку і намело припуски.
5
Тепер аналогічно обведіть викрійку оздоблювальних деталей рукава, намітьте контрольні мітки і припуски.
6
Обережно виріжте рукава по зовнішньому контуру припусков. Якщо потрібно, перед складанням рукавів на примірку виконайте СОТ деталей.
Зверніть увагу
Перед розкриємо необхідно провести волого-технологічну обробку тканини (СОТ), якщо це потрібно. При цьому дотримуйте рекомендації по СОТ для певного виду тканини.