Як скласти план проекту.

Початок будь-якого бізнесу вимагає чіткого уявлення про те «як це буде працювати», формально це подання називається бізнес- план . Скласти бізнес- план не складно, але певні знання і навички, безумовно, потрібні.
Інструкція
1
Почніть з того, який продукт і в яких обсягах план ірует виробляти. На даному етапі відвернемося від того, що «обмежувачем» великого бізнесу є не те, скільки ви в змозі зробити, а те, скільки ви реально зможете продати. Поки будемо вважати, що весь вироблений товар буде проданий. Визначте максимальну виручку. Це графа «Дохід».
2
Далі розрахуйте витрати на бізнес. Витрати діляться на одноразові і регулярні. До одноразовим затратам ставляться витрати на придбання обладнання, всього того, що в політекономії Маркса називається «засоби виробництва» .До регулярним затратам ставляться щомісячні і щорічні витрати, такі як зарплата працівників, ГСМ, швидкозношуваний і малоцінний інвентар, сировину, податки. Розрахуйте графу «Витрата». При розрахунку не забудьте порахувати податки. Як показує практика, саме податки можуть відвести в збиток дуже райдужні ідеї.
3
Зведіть дебет з кредитом за рік. Розрахуйте прибуток. Прибуток за всіма загальновизнаним формулам політекономії вважається як різниця між прибутком і витратою. У більш глибокі нетрі на даному етапі не залезайте.Еслі різниця позитивна, то думайте далі. Якщо з урахуванням всіх витрат річний прибуток становитиме більш ніж третину суми, необхідної на відкриття бізнесу, то можна підбирати банк, в який можна подати заявку на кредит. Інших варіантів немає. Широко розрекламована програма грантової підтримки малого і середнього бізнесу, здійснювана Мінекономрозвитку, стосується лише бізнесу, що проіснувало не менше року, а 50 тисяч на рік за кожного прийнятого на роботу зареєстрованого безробітного одержуваного від Служби зайнятості - це не ті гроші, на які можна організувати бізнес. При розрахунку суми кредиту необхідно строго враховувати, що зарплата виплачується щомісяця, а перші доходи, особливо в сільському господарстві можуть надійти до вас і через півроку.
4
Якщо все виглядає досить і досить привабливо і життєздатне, то складіть список того, що ви можете надати банку як ліквідної застави. Рада - ніколи не ризикуйте квартирою. Банк прийме цю заставу, але при несприятливому збігу обставин ви можете втратити все, вірніше - останнє. Тому зі списку можливих застав для банку відразу і категорично виключіть власне житло. Поставте себе на місце банкіра і ви відразу зрозумієте, що може підійти банку як ліквідну заставу. Банк торгує грошима, а не машинами, земельними ділянками, квартирами і т.д. І йому не потрібні зайві витрати, пов'язані з можливою ліквідацією закладеного майна. Саме з цієї точки зору розглядайте наявне у вас майно.
5
Наостанок «маленька хитрість» - оформите якомога солідніше ваш бізнес- план . Всередині, під красивою обкладинкою можуть бути тільки цифри, але це справить більше враження на банкірів, ніж саме прегарне словесне обгрунтування проекту на 10 аркушах. Воно, до речі, теж має бути присутнім, але пам'ятайте, що більше трьох перших аркушів мало хто читає.