Як зробити пульт дистанційного керування. Як зібрати машинку на дистанційному управлінні.

Управляти комп'ютером можна за допомогою пульта ДУ. Для цього збираємо інфрачервоний приймач, ДУ, програмуємо кнопки на пульті, використовуючи спеціальне програмне забезпечення.
Вам знадобиться
  • Конденсатор на 10 мкФ; резистори на 10 кому і 5 кОм; діод марки КД521; фотоприймач, що працює на частоті 30-40 кГц; СОМ-роз'єм; макетная плата; клей; трижильний екранований провід; фарба-спрей; малярний скотч; паяльник; ніж; дриль зі свердлами; кусачки; старий пульт.
Інструкція
1
Збираємо схему ІК-приймача на фрагменті макетній плати. Підключаємо її до СОМ-порту комп'ютера.
2
Розбираємо старий пульт. Засувки розкриваємо ножем, переміщуючи його лезо по зазору між верхньою і нижньою половинкою корпусу пульта , а також натискаючи. Вмонтіруем в системний блок гачок, а у верхній частині пульта робимо виріз під нього. Розміщуємо пульт.
3
Встановлюємо продукт з відкритим кодом WinLIRC. Копіюємо winlirc.exe і sample.cf в автозавантаження. При запиті конфігурації вказуємо номер СОМ-порту. Натискаємо кнопку Raw Codes. Якщо у вікні з'являються повідомлення, отже, схема працює нормально.
4
Натискаємо кнопку Learn, виконуємо інструкції програми. Позначаємо назва пульта . Потім натискаємо по черзі всі кнопки на пульті і переконуємося, що всі вони працюють справно. Потім запускаємо Analyze.
5
Далі налаштовуємо клієнтські додатки. Для Winamp копіюємо GEN_IR.DLL в папку winampplugins. При запуску програвача кнопкам призначаємо певні дії. Аналогічні дії виробляємо для відеоплеєра Light Alloy.
6
Далі встановлюємо програму uICE, що дозволяє емулювати клавіатуру і мишу, відкривати і закривати вікна. Як сервер вказуємо WinLIRC. Інсталюємо також FlexRemote version 2.1.8 Free для завдання кодових комбінацій на кнопках пульта ; IRTricker для виведення повідомлень на екран; Girder 4.0.3 beta для роботи з різними плагінами.
Зверніть увагу
Провід для СОМ-порту не повинен бути більше 0,5 м. В іншому випадку сигнал стане розпізнаватися з спотвореннями.
Корисна порада
Для роботи можна використовувати будь-який старий пульт від побутової електроніки.
Яких тільки пультів не буває: для телевізора, комп'ютера, пральної машини. Не рідкість і універсальні пульти. Чи не хочете спробувати виготовити своїми руками пульт для фотоапарата?
Інструкція
1
Деякі моделі фотоапаратів можуть управлятися за допомогою пульта. Перед тим як виготовити такий пульт, звіртеся з інструкцією свого фотоапарата. Зазвичай він не входить в комплект поставки і коштує недешево. Буде набагато економніше виготовити його своїм руками. Діють подібні пульти за принципом спускового механізму: напівнатиснутій - фокусування на об'єкті фотографування, дожимання - спрацювання затвора.
2
Знайдіть відповідну схему в інтернеті (наприклад, на сторінці http://help-pc.mysevastopol.com/photo1.shtml) і вирушайте на радіоринок, щоб купити спеціальний штекер («мікроджек» з 4-ма контактами, діаметр кожного з яких дорівнює 2 мм). Якщо ви сумніваєтеся в тому, що штекер буде підібраний правильно, візьміть з собою на ринок фотоапарат.
3
Візьміть з якогось старого і непотрібного пристрою кнопку без фіксації положення з 2-ма контактними групами. Приберіть з неї зайві деталі і Підпаяйте резистори (на 33 або 36 К). Ця кнопка (точніше її корпус) і служитиме основою пульта.
4
Встановіть на такий пульт роз'єм «миниджек», щоб можна було підключити до нього будь подовжувач, наприклад, від аудіопристрої, який теж можна купити на радіоринку. А як кабель використовуйте будь-який не дуже жорсткий кабель довжиною близько 1 метра (не обов'язково екранований).
5
Щоб вся конструкція мала закінчений вигляд, приклейте до всіх 4-м сторонам корпусу кнопки пластинки з полістиролу (підходящих розмірів, товщиною 3 міліметри). На одну з пластинок прикріпіть гніздо роз'єму.
6
Після того як клей висохне, спиляєте зайву пластмасу за допомогою надфіля. Оклейте корпус пульта самоклеющейся плівкою із забарвленням по вашому смаку. Ніякої додаткової настройки пульт не вимагає.