Як виділити закінчення.

Наука, що займається вивченням законів утворення слів, а також дослідженням функцій кожної з частин слова називається словотвором. Цікаво, що процес словотворення - один з найдинамічніших процесів в сучасному російській мові. Це означає, що і людська свідомість не стоїть на місці, відкриваючи нові поняття та явища, а для пояснення їх, відповідно, і нові слова.
Вам знадобиться
  • Текст для роботи, з якого можна виділити слова для роботи, олівець.
Інструкція
1
Виберіть слово для розбору. Наприклад, слово «стіл». Для того, щоб знайти закінчення в цьому слові потрібно розібратися з тим, що називається закінчення м. «Закінчення» (або «флексія») - це змінна частина слова, яка вказує на відношення даного слова до інших слів, тобто є засобом вираження синтаксичних властивостей слова в реченні. »(довідник Д.Е. Розенталя).
2
Почніть змінювати слово «стіл» - столу, столу, столом. Очевидно, що під час підбору різних форм даного слова у нього залишається незмінна частина - ця частина називається основою. Частина, що залишилася у всіх формах і буде закінчення м. стол-а, стол-у, стол-ом, на стіл-е і т.д.
3
Перевірте себе і виділіть закінчення у наступних слів: село, двір, запросила, Байкал, чемодан, дівчиною, берізки, ямщик, паровоз, стовпи, південь, пил, околиця, чайник, птахи, купіль, грузовичок.
Зверніть увагу
В називному відмінку у слова «стіл» - нульове закінчення.
Корисна порада
Для того, щоб навчитися виділяти закінчення, потрібно вміти знаходити і інші складові компоненти слова - корінь, афікси (приставки і суфікси). Основою ж називається частина слова без закінчення - вона виражає лексичне значення слова.