Як зберігати нитки. корисні поради, Як зберігати котушкові нитки.

Питання про те, як правильно зберігати нитки , актуальний не тільки для професійної швачки, а й для будь-якої господині. Якщо просто звалити їх в одну купу, додавши туди ж голки, ножиці, наперсток, булавки, то дуже швидко все це змішається в трудноразделімий ком. Щоб цього не сталося, необхідно нитки зберігати окремо в спеціальній ємності.
Вам знадобиться
  • Коробка з-під взуття, коробка з-під цукерок, лист картону, лист фанери, шурупи, дерев'яна дошка, шматок тканини, голка, нитки, шнурок
Інструкція
1
Візьміть звичайну коробку з-під взуття. Якщо ниток у вас мало, підійде невелика коробка з-під дитячих черевик. Вставте всередину коробки кілька картонних смужок, щоб вийшли перегородки. Якщо смужки надрізати і з'єднати між собою, то вийде відмінний сховище для ниток з безліччю осередків.
2
Зшийте з шматка щільної тканини мішечок. Верхній його край подверніте всередину на ширину 2-3 см і прострочіть. Зробіть проріз в отриманому кільці і всуньте туди шнурок. Складіть нитки в мішечок, щільно затягніть горловину.
3
Візьміть дерев'яну дощечку. Виконайте в ній на рівній відстані отвори, в які вставте довгі тонкі брусочки, схожі на олівці. Щоб брусочки добре трималися, зробіть отвори точно за розміром і промажте їх силіконовим клеєм. Має вийти пристрій, схожий на сходи без однієї вертикальної перекладини. На кожну «сходинку» надіньте котушку з нитками.
4
Виберіть таку коробку з-під цукерок, де осередки мають прямокутну форму. Бажано, щоб вони збігалися за розміром з котушками ниток. Складіть туди нитки . Так все нитки будуть у вас завжди на виду і ніколи не переплутаються між собою.
5
Візьміть аркуш фанери розміром 50 * 50 см (розміри можуть бути довільні). З однією з сторін вкрутите в фанеру шурупи такої довжини, щоб з іншого боку фанерного аркуша вони виступали приблизно на 7-10 см. На шурупи надіньте котушки з нитками або розвісьте нитки муліне. Фанерний лист можна повісити на стіну. Якщо ниток багато, то таких «держалок» можна зробити кілька і скласти їх один на одного в горизонтальному положенні.
Зверніть увагу
У котушок з нитками є одна неприємна особливість: навіть будучи акуратно складеними в швейний мішечок, вони рано чи пізно розмотуються і переплутуються. Щоб цього не сталося, можна котушки з нитками обернути один раз тонкою смужкою скотчу.
Корисна порада
В швейних магазинах продаються спеціальні коробочки для рукоділля. Найчастіше це пластмасові або дерев'яні чемоданчики зі спеціальними відділеннями для зберігання ниток, ножиць, голок. Можна скористатися ними.