Як укладати лаги. ремонт лаги Як укладати.

Якщо ви всерйоз взялися за ремонт будинку, вам майже напевно доведеться перебирати підлогу. Зазвичай обмежуються зміною дерев'яного настилу, але в старих будинках або тих, що стоять в сирій місцевості, доводиться міняти і лаги . Дерев'яні лаги є підставою для підлоги з дощок.
Інструкція
1
Виготовте або замовте лаги з дощок, довжина яких 10 см, а товщина - 2,5 см. Перед тим як їх укладати, поверхня залізобетонного перекриття очистіть і прогрунтуйте. По всій довжині лагов на перекриття укладіть звукоізоляційні прокладки з деревоволокнистих плит, або покладіть шар піску або шлаку.
2
Якщо укладання лагов відбувається на перших поверхах будови, укладайте по цегельних стовпчиках, залишайте між осями лаг відстань не менше 50 см, і не менше 3 см між стінами і лагами. Короткі лаги (1 м) зістикуйте торцями один одному, зміщуючи стики суміжних лаг приблизно на 50 см.
3
Першу лагу укладіть на прокладку, відступивши від стіни 2-3 см. У торцях лаг зберігайте такі ж зазори. Через 2 метра укладіть маякові лаги . Перевірте їх горизонтальність рівнем. Нижче позначки чистої підлоги (приблизно на товщину статевої дошки) розташуйте верхню площину маякових лаг. Проконтролюйте за допомогою рівня, наскільки маякові лаги розташовані горизонтально, і після цього укладіть проміжні лаги через кожні 50 см.
4
Зберігайте поверхню лаг для підлоги в одній площині, що знаходиться трохи нижче зазначеного чистого статі. Перевірте правильність розташування лаг за допомогою контрольної рейки. Торкання повинно бути без зазорів. Якщо десь лаги вийшли заниженими, підніміть їх за допомогою додаткових звукоізоляційних підкладок по всій довжині та ширині лагов, або під уже розміщені прокладки додатково засипте песок.Чтоби лаги не зміщувалися, до укладання покриття розкріпачити їх дошками прибитими цвяхами.
5
Пам'ятайте, що перед укладанням лаг потрібно перевірити якість і рівень підстави і самих лаг. Лаги завжди розміщуйте паралельно вікнам, для того щоб покладені на них дошки підлоги розташовувалися паралельно напрямку світла. У тому ж напрямку, що і в кімнатах, слід укладати дошки і в коридорах.