Як вибрати посудомийку.

Ще недавно посудомийні машини вважалися чимось зайвим і розкішшю, господині воліли мити посуд руками. Коли постало питання про необхідність економії, то виявилося, що набагато вигідніше при таких операціях використовувати спеціальні посудомийні машини, що дозволяють значно скоротити витрату води і миючих засобів. Крім того, установка такої машини дозволить не витрачати час на цю рутинну процедуру. При виборі посудомийної машини головним критерієм має стати зручність користування.
Інструкція
1
Не слід вибирати посудомийну машину по марці виробника. Якість їх у різних виробників сьогодні приблизно однакове. Головними критеріями для вас при виборі повинні стати зручність, показники безпеки, надійність і довговічність. Машина, крім того, повинна бути адаптована до російських умов експлуатації і повинна бути захищена від перепадів напруги. У неї повинен бути комплект документації російською мовою.
2
За своєю продуктивності посудомийні машини розраховані на кількість від 4 до 14 стандартних комплектів посуду. Тому цей параметр вибирайте відповідно до кількості домочадців. Крім того, чим менше продуктивність, тим менше місця на кухні займе така машина.
3
Найпопулярнішими є посудомийні машини стандартного розміру 60х60х85 см, в які поміщається до 10-12 комплектів посуду, вартість їх коливається в залежності від того, які додаткові функції в них є, а також чи є сьемниє насадки, самоочищаються фільтри і пр. Вузькі машини для малогабаритних кухонь дозволяють мити до 8 комплектів, і вартість їх на 10-15% нижче, ніж стандартних.
4
Зверніть увагу на клас енергоспоживання. У європейських машин він позначений буквами від A до G. Чим вищий клас, тим економніше машина витрачає воду і електроенергію. Клас ефективності машини теж визначається буквами від А до G, це якість миття посуду. Чим якість краще, тим ціна вище.
5
В машинах також можуть бути вбудовані різні додаткові функції і матися різна можливість управління - електромеханічного або автоматичного електронного.
6
Важливий і рівень шуму, вироблений працюючої машиною. Він залежить від конструкції її вузлів та якості виготовлення. Крім того, на шумові характеристики може впливати і правильність установки машини. До малошумним машин відносяться ті, що мають рівень шуму 35-48 дБ А, середній рівень - 49-55 дБ.
7
Безпека роботи посудомийної машини повинна бути підтверджена міжнародними сертифікатами якості та відповідним обладнанням і пристроями, що запобігають поразки від електричного струму. Надійність і довговічність роботи машини в чому залежать від якості виготовлення та умов експлуатації.