Як ловити жереха.

Жерех - велика і сильна річкова риба, яку ловлять в основному на спінінг в літній час. Він дуже чутливий до шуму, тому снасті повинні дозволяти зробити дальній кидок, а поведінка рибалки має бути вельми обережним.
Вам знадобиться
  • Човен, спінінг, волосінь 0,25 - 0,35 мм, блешня типу кастмастер, обертові блешні, снасть "балберка", "дурман", подсадчік, якір.
Інструкція
1
Визначте місце годування жереха за характерними сплесків і вистрибування риби з води, по скупченню чайок над водою. Обережно підпливемо і встаньте на якір таким чином, щоб досить проглядалося місце і періодичність виходу риби. Зазвичай місце розташування жереховой зграї прив'язане до якоїсь підводної гряді.
2
Підберіть снасть відповідного розміру, звернувши увагу на розміри малька, на якого в даний момент полює жерех. Якщо вистрибує досить крупний мальок - можна спробувати кастмастер, якщо жерех полює за дрібним мальком, то його можна обдурити за допомогою плаваючого важкого поплавця - балберкі і «дурману».
3
Закидайте блешню відразу після сплеску, намагаючись потрапити в коло. Тут важлива влучність. Проводка блешні швидка - вона повинна йти в верхньому шарі води. Балберку кидають якнайдалі за течією, проводка плавна. Покльовка у жереха дуже сильна, різка, за рахунок того, що ця риба полює завжди за течією.
4
підсік рибу, що клюнула, хоча зазвичай в цьому не буває необхідності - жерех добре засікається сам, іноді відразу на всі гачки у трійника. Потім намотайте волосінь на котушку спінінга доти, поки голова риби не здасться з води. Занурте подсадчік в воду і заведіть під рибу, витягаючи її.
Зверніть увагу
Покльовка на течії буває настільки сильною, що ручкою котушки можна відбити пальці. Так як полювання на жереха відбувається з використанням закидання на далеку відстань, необхідно перевіряти стан волосіні, щоб уникнути її відриву. Якщо дно водойми сильно заросле, то так само можливі зачепи і обрив волосіні. Якщо мисливців кілька, то необхідно бути обережним і точним, щоб не пошкодити човен сусіда, якщо вона гумова і уникнути перехрещення волосіні при закиданні.
Корисна порада
Приступати до лову жереха має сенс при повній впевненості, що він водиться у водоймі. Бажано полювати на жереха у вітряну погоду, щоб притупити його чуйність. Крупний жерех полює збоку від зграї, але спіймати його складніше, ніж стайного жереха.