Як зробити родовідне дерево. переривчаста лінія на генеалогічному древі.

родоводу або генеалогічним деревом (древом) називають графічну схему роду, що містить короткі відомості про всі відомі родичах. Традиційно цю схему було прийнято зображати у вигляді символічного дерева, як кореня якого виступав один загальний предок, а гілки і листя представляли його нащадків. Сьогодні інтерес до історії, до свого коріння характерний для багатьох людей. Тому питання про те, як правильно зробити родовідне дерево, стає вельми поширеним.
Інструкція
1
Побудувати своє родовідне дерево не так складно як здається на перший погляд. З цим завданням може впоратися будь-яка людина, навіть не володіє освітою історика або архівіста. Головне, що для цього потрібно, - це терпіння, наполегливість у зборі інформації та вміння працювати з архівними документами.
2
Починати побудова родоводу потрібно зі збору точних відомостей. І в першу чергу слід опитати всіх живих родичів старшого покоління: батьків, дідусів, бабусь, тіточок і дядечків. Особливу увагу в їхніх розповідях слід звертати на повні імена предків, відомі дати народження, смерті, укладення шлюбів, а також найбільш значних життєвих подій (переїзд в інше місто або село, навчання в вузі, місце роботи, участь у війнах і т.п .). Якщо у ваших родичів збереглися які-небудь сімейні архіви (листи, щоденники, фотографії, навіть медичні карти або довідки), їх теж слід долучити до справи.
3
Важливо враховувати, що у літніх людей часто є проблеми з пам'яттю, тому всі розказані ними відомості бажано підкріплювати документально. Особливе значення тут матимуть свідоцтва про народження і смерть, про укладення шлюбів, дипломи про освіту, документи на житло із зазначенням точних адрес. Всі отримані відомості найкраще відразу ж записувати в єдину зошит або збирати в папку. По-перше, це допоможе краще запам'ятати сімейну історію, по-друге, так простіше впорядкувати отриману інформацію.
4
Коли будуть зібрані всі можливі сімейні документи і відомості від родичів, потрібно переходити до роботи з архівними даними. Потрібно знати, що в нашій країні після революції всі відомості про народження, смерті і шлюбах фіксувалися і зберігалися в органах РАГС. За російським законодавством книги реєстрації актів цивільного стану зберігаються в архівах органів РАГСу протягом 75 років з моменту їх складання, а потім передаються в державні архіви. До революції 1917р. велися церковні метричні книги в двох примірниках, які сьогодні знаходяться в архівах єпархій і в державних установах. Всі ці відомості може отримати будь-яка людина за особистим запитом, поданий того чи іншої архів.
5
Зібрані відомості вже в процесі роботи можна починати оформляти у вигляді родовідного дерева. Складати його можна як вручну на папері, так і з використанням комп'ютерних програм. Всупереч традиційним уявленням генеалогічну схему зручніше складати зверху вниз, починаючи з самого древнього відомого предка. Крім повних імен на схемі повинні бути відображені дати народження і смерті, а так же споріднені і шлюбні зв'язки. Кровну спорідненість зазвичай зображується суцільною лінією, а шлюбні зв'язки пунктиром. При бажанні в комп'ютерну схему можна додати так само фотографії членів роду і короткі відомості про їх життя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZopXc75S3YM
Генеалогія - це не просто модне хобі, це дивовижна можливість усвідомити власну причетність до групи унікальних, цікавих і особливих людей - ваших предків. Інтерес до історії свого роду закономірний, і вам під силу увічнити історію вашої родини для своїх майбутніх дітей, онуків і правнуків, склавши генеалогічне древо.
Вам знадобиться
  • - папка для фотографій;
  • - блокнот;
  • - ручка;
  • - диктофон;
  • - комп'ютер з підключеним інтернетом .
Інструкція
1
Найбільш простий спосіб скласти генеалогічне древо - це найняти професіоналів, які, перевернувши тонни запорошених архівів, зберуть максимальну кількість всіляких відомостей про вашу сім'ю. Але це, на жаль, вельми дорогий метод, що підходить далеко не всім. Спробуйте провести аналіз свого прізвища власними зусиллями, до того ж це може стати дуже цікавим заняттям.
2
Проведіть опитування всіх наявних родичів - і близьких, які живуть поруч з вами, і дальніх, з якими ви не спілкувалися дуже довго. Поїдьте в село до двоюрідної тітки, напишіть листа троюрідною бабусі. Ваше завдання - почерпнути максимум відомостей від рідних. Якщо ваше прізвище оригінальна (тобто мало однофамільців в місті чи навіть країні), то спробуйте з ними зв'язатися - скоріше за все, вони ваші далекі родичі, про яких ви не знаєте.
3
Записуйте всю отриману інформацію, - так вам буде легше аналізувати дані. Заведіть папку для фотознімків, документів і записок, можете також купити диктофон. Перевіряйте наявні у вас відомості, адже деякі люди, особливо літні, часто плутають події або перебільшують їх.
4
Вирушайте в архів з метою перевірки отриманих даних від рідних, а також подальшого розслідування історії свого прізвища. В архіві доведеться збирати інформацію буквально по крупицях з численних джерел - зазвичай це займає багато часу. Саме в цьому місці зберігаються метричні книги, в яких священики записували значущі події - народження, смерті, одруження. Можна пошукати відскановані документи на офіційному сайті федерального архівного агентства Росії. У тому випадку, якщо ваш предок був військовим - ступайте в архів Міністерства оборони, якщо священиком - шукайте дані в клірових книгах.
5
Для допуску до роботи в архіві напишіть заяву на ім'я начальника архіву. В заяві вкажіть паспортні дані (потрібно мати при собі паспорт), докладно перерахуйте матеріали, які цікавлять (наприклад, документи 27 армії або відомості про Сидорові І.А.), а також мета збору інформації (наприклад, "для сімейного архіву"). Крім цього, вас попросять підтвердити згоду з правилами роботи в архіві в письмовій формі.
6
Зібравши всілякий матеріал, оформіть його як слід. Складіть генеалогічне древо , вклеівая фотографії з роками життя предків. Можна знайти заготовки в інтернеті або ж намалювати дерево самостійно.
Корисна порада
Напишіть історію свого прізвища, оформивши текст у вигляді сувою. Ваші нащадки будуть вам вдячні за виконану працю.