Як зшити річний сарафан самої. Пошити сарафан своїми руками.

Літо - це пора, коли хочеться бути яскравою і жіночною, легкої і повітряної. Якщо ваш гардероб не дуже наповнений літніми речами і яскравими фарбами, але ви дуже бажаєте поміняти свій стиль і стати трохи жіночний, то пропонуємо вам пошити літній сарафан своїми руками. Для цього не потрібно якихось особливих навичок або ж безмежно багатого досвіду в шиття. Потрібні лише відповідні матеріали і хоч якесь уявлення про швейній машинці.
Інструкція
1
Виберіть легку, світлу тканину, можна з орнаментом або малюнком. Бажано використовувати натуральні матеріали. Синтетика в літніх речах не вітається, т.к. заважає тілу дихати і комфортно себе почувати.
2
Зніміть мірки зі своєї фігури. Зробіть викрійку, перенесіть її на папір і виріжте.
3
Приколіть папір до тканини за допомогою кравецьких шпильок. Це не дозволить викрійці ковзати по матеріалу в той час, коли ви будете її перемальовувати.
4
Якщо викрійка зафіксована добре, то можна навіть не перемальовувати, а просто вирізати тканину за паперовим контуру. Далі обробіть всі краї тканини на швейній машинці.
5
Намагайтеся уникати грубих швів, але в теж час не залишайте необроблених зрізів, які можуть разлохматітся під час шкарпетки.
6
Змітайте і зшийте всі деталі, підробити низ вироби.
7
Якщо викрійка відсутній, а часу на її пошуки зовсім немає і також немає впевненості в самостійному складанні правильної викрійки, зшийте простий літній сарафан. З тканини виріжте 2 прямокутних полотна. Довжину полотен варто врахувати, а ширина може бути довільною. Еластичний матеріал можна взяти в меншій кількості, щоб той підкреслював і облягав фігуру. Повітряного матеріалу можна взяти трохи більше, дозволивши йому спадати вниз легкими складками.
8
Обидва полотна зшийте з боків. Не забудьте підробити низ сукні. Підігніть тканину вгорі на 3-4 см. Вставте гумку і прострочіть. Чудовий літній сарафан готовий. За бажанням його можна прикрасити вишивкою, брошкою, бісером або ж легкої накидкою. Красива обновка значно освіжить ваш образ і, безсумнівно, змусить перехожих обертатися на вас на вулиці.
Сучасна мода дозволяє розглядати сарафан не тільки як предмет літнього одягу. Залежно від фактури тканини і фасону, сарафан и можна носити в будь-який час року в поєднанні з різними предметами одягу (футболками, водолазками, легінсами, джинсами і т.д.). Чим простіше фасон сарафан а, тим більше можливості для поєднання з додатковими предметами гардеробу і аксесуарами.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - клейовий флізелін;
  • - ножиці;
  • - нитки в тон;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Викрійку для сарафан а краще зробити на папері. Це дозволить підкоригувати викрійку ще до викроювання безпосередньо на ткані.Для побудови викрійки за допомогою сантиметрової стрічки виміряйте наступні розміри: обхват грудей, бажану довжину виробу. Обхват грудей вимірюйте таким чином: прикладіть сантиметрову стрічку з-під однієї руки через спину по лопатках під другу руку і далі через самі виступаючі точки грудей до початку мірної стрічки. Стрічка повинна прилягати щільно, але не стягувати. Довжину сарафан а виміряйте з під руки і по боку до бажаного результату.
2
Для вибудовування викрійки креслите на аркуші паперу (ватмані, газеті і т.д.) прямокутник. Ширина прямокутника дорівнює 1/4 бажаної ширини сарафан а по нижньому краю, а висота - це довжина цього сарафан а.Чертіте викрійку відповідно до ілюстрації, враховуючи розміри обхвату грудей (для викрійки беріть 1/4 обхвату грудей) і довжину ізделія.Обтачкі і лямки сарафан а викроювати окремо.
3
Після попередньої примірки на себе деталі викрійки і, при необхідності, її коригування, викладайте викрійку на складену вдвічі з урахуванням часткової нитки тканина. Повинно вийде 2 деталі із згином. Обтачки і лямки викрийте окремо так само з урахуванням часткової нитки. Для пройми сарафан а робіть 2 обтачки із згином, для обробки горловини так же 2 деталі обтачки із згином. Лямки сарафан а викрийте в кількості чотирьох дзеркально відображених деталей.
4
Якщо за задумом на сарафан е є кишеня, то попередньо пришийте його на переднє полотнище сарафан а. Викроєні з тканини деталі сарафан а складіть лицьовими сторонами один до одного і прошийте по бічних швах. Якщо краї тканини схильні осипання, то бічні шви необхідно обробити. Прошиті шви пропрасуйте праскою. Далі складіть до виворітного стороні полотнища сарафан а обтачки пройми лицьовою стороною. Прошийте на машинці верхні шви. Виверніть обтачки на лицьову сторону сарафан а. Підігніть нижній край обтачки і пришити її по нижньому краю до полотнища сарафан а. Таким чином, всі шви повинні опинитися всередині, між обтачкой і полотнищем. Аналогічно пришийте обтачки горловини.
5
Щоб лямки сарафан а тримали форму, зміцните їх клейовим флізеліном. Складіть лицьовими сторонами підготовлені деталі лямок один до одного і пришити в край на машинці. Потім виверніть на праву сторону і пропрасуйте праскою. Готові лямки пришити до відповідних місць сарафан а чи закріпіть їх за допомогою декоративних гудзиків.
6
Низ сарафан а прошийте швом вподгібку або обробіть обтачкой.