Як виміряти очний тиск. Як вимірюють очний тиск відео.

За очному яблуку і очному тиску можна визначити цілий ряд захворювань, які можуть з'явитися у людини протягом життя. Наприклад, підвищення внутрішньочерепного тиску, що насувається сліпоту, розвиток глаукоми. А щоб можна було вчасно встигнути захопити захворювання, потрібно вміти вимірювати очний тиск .
Інструкція
1
Щоб оптичні властивості очей були в нормі, очне тиск має відрізнятися сталістю. Складність визначення підвищення тиску в тому, що воно себе ніяк не проявляє. І так непомітно може проявитися глаукома. Що в свою чергу (приблизно в 30% випадків) може привести до повної сліпоти. Важкість в очах, швидка втома і підвищена стомлюваність можуть вказувати на незначне підвищення очного тиску. У разі появи таких симптомів необхідно якомога раніше здатися фахівця - лікаря-офтальмолога. Він проведе огляд і призначить лікування.
2
Щоб вчасно помітити зміни в організмі, необхідно періодично вимірювати очний тиск . Процедура ця не з приємних, але з необхідних. Плюс її в тому, що вона абсолютно безболісна. Проходить вона так: пацієнт дивиться вниз, прикриваючи очі повіками. Доктор знаходиться навпроти хворого, а вказівним пальцем лівої руки злегка натискає на верхню повіку правого ока і вказівним пальцем правої руки на верхню повіку лівого ока. Таким чином, доктор може визначити, наскільки щільний той чи інший очей. А це, в свою чергу, дає доктору уявлення про очному тиску.
3
Ще один спосіб вимірювання очного тиску, до речі, більш точний, ніж пальпаторний. Проводиться він за допомогою спеціальних приладів-грузиків - тонометрів. При даному дослідженні пацієнт лежить. Лікар робить місцеву анестезію, потім поміщає тонометр на центр рогівки. Результат вимірювання визначається по площі контакту з рогівкою ока. Чим більше тиск , тим менше продавлюється рогівка. В середньому, ідеальним очним тиск м вважається 22 мм рт.ст.
4
Якщо ретельно стежити за своїм здоров'ям, то багатьох неприємностей можна уникнути. І вже тим більше нескладно відвідувати лікаря-офтальмолога раз на півроку і вимірювати очний тиск .
Вимірювати на очей можна за допомогою окоміру - здатності людини оцінювати відстані до предметів або їх розміри без допомоги приладів. Ця особливість розвивається за допомогою спеціальних вправ або практики, вимірювання можна робити декількома способами.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно виміряти відстань до об'єкта, що рухається, то скористайтеся тактикою закривання ока. Візьмемо, приміром, людину, яка йде по протилежному березі річки.
2
Щоб дізнатися відстань до рухомого пішохода, витягніть руку по напрямку руху подорожнього і зосередьте погляд правого ока на кінці вказівного пальця, поки людина не закриється ім.
3
В цей момент закрийте праве око і відкрийте лівий. Подорожній при цьому нібито відскочить назад.
4
А тепер порахуйте, скільки кроків зробить пішохід перш, ніж порівняється з вашим пальцем.
5
Відстань до подорожнього, який йде по протилежному березі, обчисліть з пропрціі: Д/П = Л/Г, де Д - шукане, яке потрібно обчислити в кроках, П - відстань, яку пройшов пішохід, (нехай воно для прикладу дорівнюватиме 18 крокам), Л - відстань від кінця витягнутої руки до ока, воно в середньому дорівнює 60 см, Г - відстань між зіницями, воно в середньому дорівнює 6 см. З формули випливає, що Д = П x Л/Г. В результаті отримуємо: Д = 18 х 60/6 = 180.
6
Знаючи, що один крок дорівнює приблизно 0,75 м, обчисліть відстань в метрах: 180 х 0,75 = 135 м. Така відстань пройшов подорожній на протилежному березі річки.
7
Якщо вам потрібно визначити відстань недвіжущіхся об'єктів, то застосуєте тактику травинки. Візьмемо, приміром, річку, ширину якої вам потрібно визначити.
8
Для початку виберіть на протилежному березі річки два видимих предметів, які знаходяться якнайближче до води.
9
Встаньте на самому краю берега, візьміть в обидві руки травинку і витягніть руки перед собою, одне око при цьому закрийте.
10
Складіть травинку навпіл і починайте віддалятися від берега до тієї пори, поки відстань між двома виброаннимі предметами не вийдете травинкою.
11
Тепер виміряйте відстань, на яку вам довелося відійти від початку берега, і ви отримаєте ширину річки.