Як виділити золото. Як відокремити золото від піску.

Золото - це благородний м'який метал жовтого кольору. Благородство цього металу оцінюється тим, що він стійкий до впливу агресивних середовищ, тобто не окислюються під впливом кислот і лугів. Виділити золото з золотовмісних матеріалів можна двома способами механічним (вручну) і хімічним.
Вам знадобиться
  • Азотна, сірчана, соляна кислота, скляна ємність, магніт.
Інструкція
1
Зніміть позолоту з металевих виробів. Візьміть будь-яке позолочене виріб і помістіть його в скляну ємність. Потім, акуратно налийте в ємність азотну кислоту (кислоту наливайте порціями) так, щоб вона повністю покрила виріб. Розпочнеться реакція з розчиненням металу, який покритий золотом.
2
Після закінчення реакції, коли метал розчиниться, на дні залишиться золото, яким був покритий метал. Злийте розчин відокремивши його від осаду. Промийте золото водою.
3
Виділіть золото з золотоносного піску. Розсипте золотоносний пісок на столі і проведіть по ньому магнітом. При цьому всі феромагнітні матеріали притягнуться до нього.
4
Далі, обробіть пісок розведеної сірчаної кислотою. Розчинні в кислоті речовини перейдуть у розчин, і не будуть заважати наступним стадіям обробки. Це ще більш збагатить золотоносний пісок.
5
Потім, приготуйте царську горілку. Змішайте одну частину концентрованої азотної кислоти і три частини концентрованої соляної кислоти. Залийте розчином золотоносний пісок.
6
Коли золото розчиниться в царській горілці, то воно буде у вигляді тетрахлорауратной кислоти. Випарник розчин, на дні залишаться кристали. При подальшому нагріванні ця кислота розкладеться з виділенням трихлорида золота, який в свою чергу при 254 градусах розпадеться на хлор і чисте золото. Промийте залишок водою.
Зверніть увагу
Ці маніпуляції проводите на відкритому повітрі, так як продукти випаровування шкідливі для здоров'я. Використовуйте засоби захисту при роботі з кислотами.