Як розділити коло на три частини. розділити окружність на 3 частини.

Круг на три частини можна розділити двома способами. Для одного з них вам знадобиться циркуль і лінійка, а для другого - лінійка і транспортир. Який варіант кращий - вирішувати вам.
Вам знадобиться
  • - циркуль
  • - лінійка
  • - транспортир
Інструкція
1
Нехай дано коло радіуса R. Треба поділити його на три рівні частини за допомогою циркуля. Розкрийте циркуль на величину радіуса кола. Можна скористатися при цьому лінійкою, а можна поставити голку циркуля в центр кола, а ніжку відвести до окружності, яка описує коло. Лінійка в будь-якому випадку ще знадобиться позже.Установіте голку циркуля в довільному місці на окружності, що описує коло, і грифелем намалюйте невелику дугу, що перетинає зовнішній контур кола. Потім встановіть голку циркуля в знайдену точку перетину і ще раз проведіть дугу тим же радіусом (рівним радіусу кола). Повторюйте ці дії, поки наступна точка перетину не збіжиться з найпершою. Ви отримаєте шість точок на окружності, розташованих через рівні проміжки. Залишається вибрати три точки через одну і лінійкою з'єднати їх із центром кола, і ви отримаєте поділений натроє коло.
2
Щоб поділити коло на три частини за допомогою транспортира, досить згадати, що повний оборот навколо своєї осі становить 360 °. Тоді кут, відповідний однієї третини кола, становить 360 °/3 = 120 °. Тепер відкладіть три рази кут в 120 ° на зовнішній стороні круга і з'єднайте отримані точки на окружності з центром.
Зверніть увагу
Якщо ви з'єднаєте точки нема з центром, а між собою, то отримаєте рівносторонній треугольнік.Способ, описаний в першому кроці, також дозволяє отримати розподіл кола на шість рівних частин.