Як зробити перекриття в будинку. Як роблять перекриття другого поверху в котеджі.

Перекриття встановлюються між підвальним приміщенням і житлом, між поверхами і між житловим приміщенням і горищним. Все перекриття діляться на два види - це з установкою балок і без балок, суцільні або збірні. Для установки будь-якого виду перекриттів існує своя технологія.
Вам знадобиться
  • -балки
  • -плахи
  • -антисептик
  • -железобетонные плити
Інструкція
1
При установці перекриттів, несучою конструкцією яких служитимуть балки, їх встановлення здійснюється на однаковій відстані один від одного. Балки повинні встановлюватися міцні. Вони поділяються на дерев'яні балки, залізобетонні та металеві.
2
Якщо у вашому домі потрібно встановити балки на прольоти не більше 5-6 метрів, то можете встановлювати балки з дерева, якщо прольоти довша, то дерев'яні балки встановлювати не можна по будівельним нормам.
3
Балки встановлюються з міцних порід дерева. Найбільш підходящим варіантом є хвойні або листяні породи.
4
Краї балок підганяють для найбільш щільного прилягання до несучих стін, вони повинні входити в випиляні пази. Якщо установка виробляється на бетон, то краї балки захищають гідроізоляційними матеріалами. Самі балки обробляються антисептиком.
5
Відстань між встановленими балками не повинно перевищувати 70-80 см.
6
Товщину плахи для укладки на балки слід робити не менше 5-6 см. Чим менше буде товщина плахи, тим меншу відстань потрібно між балками.
7
Між бетонними і металевими балками для перекриття відстань можна робити від 5 до 7 метрів. На такі балки укладаються залізобетонні плити, що мають збірну конструкцію.
8
При установці перекриттів без балок слід встановлювати монолітні або пустотні плити. Перекриття встановлюються в міру виготовлення поверхів. Тобто, зробили фундамент - встановили перекриття, зробили перший поверх - перекриття і т.д.
9
Перекриття встановлюються на розчин з цементу. Вручну перекриття не підняти, тому використовується підйомна техніка.
Досить часто люди використовують балочні перекриття в індивідуальному будівництві. Їх досить просто зводити, до того ж такі перекриття сприяють хорошій теплоізоляції. Основою дерев'яного перекриття виступають балки, які спираються на несучі стіни. Перетин їх повністю залежить від ширини прольоту, а також відстані між ними.
Інструкція
1
Найчастіше зустрічаються балки, які виготовлені з хвойної і листяної породи. Деревина обов'язково повинна бути піддана сушці. Даний процес повинен тривати близько 4 місяців. Якісний матеріал не повинен мати тріщин, а також гнилі. Для стикування балок на внутрішніх стінах, їх кінці необхідно з'єднати за допомогою металевих накладок, хомутів або дужок. В деяких випадку використовуються дошки товщиною 50 міліметрів, які з'єднуються між собою дужками або ж цвяхами.
2
Балки необхідно укладати «маяковим» способом. Спочатку повинні бути укладені крайні, а тільки потім проміжні. Перевірку горизонтальності укладання можна виробляти за допомогою рівня або ж ватерпаса. Вирівнювання проводиться за допомогою обрізків просмоленому дошки. Вкрай не рекомендується використовувати для цієї мети звичайні тріски. Між крайней балкою і стіною найкраще залишати зазор більше 5 сантиметрів. Його потім необхідно буде забити рейкою. В зазор зазвичай поміщають смужку толю або руберойду.
3
За нормами пожежної безпеки, відстань від димоходу до балок має бути більше 40 сантиметрів. При можливості можна в ригель врубати найближчі до димоходу балки. Найкраще їх розташувати таким чином, щоб товсті кінці були спрямовані в його сторону.
4
Для забезпечення необхідної жорсткості перекриття, кожна друга балка повинна бути добре укріплена. Для цього в кладку необхідно встановити сталеві анкери. Один їх кінець не повинен діставати до зовнішньої поверхні стіни, а інший повинен виступати всередину приміщення. Їх потрібно прикріпити до дерев'яних балках за допомогою сталевих накладок, які мають перетин 50x6 міліметрів. Також можна використовувати цвяхи діаметром 5-6 міліметрів.
5
Якщо проводиться пристрій цокольного перекриття, то до бічних ребрах балок потрібно прибити бруски, які мають перетин 5х5 сантиметрів. Потім можна настилати чорні поли. Після цього проводиться укладання шару пергаміну. Далі можна переходити до укладання чистої підлоги з струганих дощок.