Як зробити проект будинку.

За великим рахунком проектування будинку - справа суто особиста. Займаючись складанням проекту, ви плануєте не тільки розміщення приміщень і комунікацій, а й відчутну частину свого власного життя і життя близьких вам людей на досить тривалий час. Навряд чи хтось інший здатний зробити за вас це краще.
Інструкція
1
Проектування будинку являє собою процес пошуку компромісних рішень між бажаннями і можливостями. Як правило, архітектор стурбований типовими розмірами матеріалів, вартістю застосовуваних технологій, обсягом робіт та інше. А якщо у нього немає обмежень по бюджету будівництва, то він діє за принципом «все включено». І повірте, вас чекає шок, коли за таким проектом вам порахують кошторис. Як же уникнути всіх цих неприємностей і отримати проект зручного і комфортного будинку? Необхідно прийняти максимальну участь в процесі проектування.
2
Почнемо з того, що проект будинку слід робити поетапно. Спочатку створюється ескізний проект, потім його необхідно осмислити і допрацювати до повноцінного архітектурного проекту.
3
Спочатку слід визначити призначення будинку. Не погано було б зробити вибір матеріалу, з якого буде зведено будинок. Потім визначити кількість необхідних приміщень та їх площу. Після чого розрахувати габарити будинку і його розташування на ділянці. Слід подумати і про інших господарських будівлях і їх розміщенні.
4
Наступний етап - внутрішнє планування кімнат. Втілите своє бачення цього в 3D моделі. Тільки в цьому випадку можна побачити всі помилки і нестиковки.
5
Якщо отримані результати вас цілком влаштовують, то можна звертатися за подальшою розробкою проекту до архітектора, або продовжити його доопрацювання самостійно.
6
В кінцевому підсумку необхідно прикинути календарний графік будівництва, виходячи зі своїх можливостей (тимчасових і фінансових).
7
А ось тепер можна приступати до реалізації вашого проекту.
Проектировка будинку - робота непроста, вимагає деяких знань і умінь. Зробити проект свого будинку самому можна, але для цього потрібно врахувати безліч чинників - від геологічних особливостей земельної ділянки, де будуватиметься будинок, до планування всіх комунікацій.
Інструкція
1
Існує безліч проектів готових будинків, зроблених фахівцями з урахуванням усіх можливих вимог. Але хороший план коштує хороших грошей. Якщо ж ви володієте деякими інженерними знаннями, можете спробувати зробити план свого будинку самі.
2
Почніть проектировку будинки з геологорозвідки земельної ділянки. Це допоможе вам дізнатися точні дані про властивості ґрунтів, про висоту залягання грунтових вод, що необхідно при плануванні фундаменту і підвалу. Дані роботи слід проводити пізньої осені чи ранньої весни, коли рівень ґрунтових вод максимально високий.
3
Отримавши висновок інженерно-геологічних досліджень, ви можете планувати можливість будівництва підвалу - при занадто високому рівні ґрунтових вод будівництво підвалу може збільшити вартість будинку на 30 і більше відсотків. Можливо, при достатній площі земельної ділянки замість підвалу доцільніше побудувати додаткове приміщення.
4
Відштовхнувшись від виду і висоти фундаменту, визначитеся з типом матеріалу, з якого буде зроблений будинок, і приступайте до самої проектировке дому та кресленнями. Економічніше і ефективніше робити простий проект будинку. Чим більше вигинів стін - тим більше буде вартість проекту. Те ж саме відноситься і до даху будинку. До того ж, дах складної форми менш надійна, тому що чим більше вигинів і стиків - тим більша ймовірність того, що з часом в цих місцях може утворитися текти.
5
Для більшої енергоефективності плануйте нежитлові приміщення (кухня, санвузли, господарські приміщення) на північній стороні будинку, а житлові - на інші сторони. Пам'ятайте, що на енерговитратність майбутнього будинку впливають також місцезнаходження і розмір вікон, застосування теплоізоляційних матеріалів.
6
Зважте всі за і проти самостійного планування будинку і вирішіть - під силу вам зробити проект свого будинку самому, або краще звернутися за цим до Спеціалізується компаніям.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YCP7uT_TsHI