Як вилікувати черепаху.

Ваші домашні вихованці радують вас день від дня. І як же стає сумно, коли ви бачите, що ваша улюблена черепаха захворіла. Досить часто буває, що звернутися до ветеринара немає можливості. В таких випадках виручають хороші поради тих, хто вже стикався з цією проблемою.
Інструкція
1
Як вчинити, якщо у черепахи стоматит. Симптоми цієї хвороби неможливо не помітити. Тварина при всьому бажанні поїсти, зробити цього не може, т. К. Ротова порожнина покрита білими плямами, які дуже швидко стають виразками. Чим раніше ви почнете лікування, тим менше буде мучитися ваш улюбленець.
2
У ветеринарних аптеках є препарат "дентаведін", його треба 2 рази на день заливати в пащу черепасі. Зробити це складно, щелепи у тварини сильні і розімкнути їх нелегко. Щоб влити ліки знадобиться дерев'яний вузький шпатель. Акуратно вставити його між щелепами, прочинити пащу і влити суспензію. Для того, що б хвороба не прогресувала, бажано зробити укол антибіотика. Амоксицилин 15% для ветеринарного використання, 1 раз на 2 дні по 1 кубику на 1 кг ваги, в інсуліновому шприці. Робити укол треба в м'яз задньої лапки, це не складно. Якщо після першого уколу стан значно покращився, то другий укол необов'язковий.
3
І ще один досить частий і неприємний випадок. Якщо ваша черепашка погуляла у дворі і після цього у неї на шкірі стали з'являтися плями з рожевим відтінком, які через пару днів стають ранами, не поспішайте лякатися. Головне не запускати хворобу. Відразу треба змастити гидрокартизона або тетрацикліном. Якщо черепаха водяна, то в воду слід додавати відвар з ромашки або календули. Не забувайте про правильний догляд і харчування.
Зверніть увагу
Як лікувати застуду у черепах? Найпоширеніша хвороба у красноухих черепах - пневмонія або застуда. Ознаки хвороби - нежить, від якого для дихання черепахи широко відкривають рот. В легких накопичується повітря, і черепахи не можуть пірнати. Якщо вчасно не помітити хворобу і не лікувати, приблизно через два тижні черепахи вмирають.
Корисна порада
Коли лікувати сухопутну черепаху? З упевненістю можна сказати, що якщо ваша тварина живе на підлозі або в холодному тераріумі без джерела ультрафіолету - то вам вже варто показати його фахівцеві. Корисно ознайомиться з рекомендаціями з утримання і годівлі сухопутних черепах, і якщо ви виявите серйозні помилки, також необхідно віднести черепаху в ветклініку.