Як розробити голос для співу. Як дізнатися чи є у тебе голос.

Звичайний здоровий голос здорової людини в принципі придатний як для мови, так і для співу. Між співаком і людиною, тільки що почали навчання співу, тільки три відмінності: розвинений музичний слух, розвинена сила, розвинене майстерність.
Інструкція
1
Музичний слух розвивається на уроках сольфеджіо. Ви можете найняти приватного викладача чи займатися самостійно, за умови що будете записувати себе на диктофон. В якості первісних вправ просто співайте в зручній октаві до-мажорну гаму вверх і вниз. Потім ускладнюйте вправи: до-ре-до, ре-ми-ми, ми-фа-ми і вище до кінця октави. Потім так само вниз: до-сі-до, сі-ля-сі, ля-соль-ля. Співайте назви нот.
2
У продовження занять сольфеджіо співайте одноголосні номери із збірки Ладухіна. Пізніше переходите до двох-і трьох-голосним (кожен голос по черзі співайте, решта грайте). І у виконанні гами, і при співі номерів записуйте себе на диктофон і прослуховуйте, щоб зрозуміти, в які моменти ви співали фальшиво.
3
Сила голосу розвивається почасти під час цих вправ, почасти при співі репертуару, почасти під час дихальних вправ. Найпопулярнішою дихальною гімнастикою як серед співаків, так і серед дикторів і акторів вважається Стрельниковская система. Виконуйте вправи кожен день, спочатку по одній вправі, через тиждень додаючи.
4
Майстерність співу та підбір репертуару - питання, вирішується виключно з педагогом. Без його ради ви можете не вгадати техніку виконання складного вправи і посадити голос, взяти твори з непосильним для вас або протиприродним вашому діапазону репертуаром, допустити інші помилки, які приведуть до псування голосу.
Різкий і неприємний, оксамитовий і мелодійний, яким би голос не був, він завжди впливає на сприйняття людини. Звичайно, хочеться, щоб людям подобався ваш голос , але далеко не всі володіють своїм голос ом повною мірою. Причина цього криється в невмінні контролювати дихання, неопрацьованості зв'язок, зажатости м'язів горла, а часом і в поганому здоров'я.
Інструкція
1
Найголовніше на шляху до оволодіння своїм голос ом - це освоєння дихальної гімнастики. Перед тим, як почати заняття з контролю дихання сходіть на прийом до отоларинголога, щоб виключити захворювання органів дихання.
2
Вправи дихальної гімнастикою спрямовані на звільнення формують голос органів від надмірного навантаження. Для цього необхідно навчитися нижньому диафрагмальному диханню. Виконуйте наступні вправи:
3
Ляжте на спину, одну руку покладіть на живіт, іншу під поперек. На рахунок «три» глибоко вдихніть через ніс, одночасно випнувши живіт. Затримайте дихання на два рахунки і починайте повільно видихати через рот, втягуючи живіт і вимовляючи шиплячий звук.
4
Початкове положення: стоячи, плечі розгорнені і трохи опущені, спина пряма. Вдихніть глибоко носом, неначе втягуєте запах. Видихати потрібно повільніше, ніж вдихали, неначе дуеті на замерзле скло.
5
Повільно йдіть, контролюючи дихання, вдихайте на 2 кроки і видихайте теж на 2. З часом видих поступово збільшуйте до 10 кроків.
6
Сядьте або встаньте. Вдих через ніс із затримкою на 2 секунди. Видихайте короткими порціями, вважаючи вголос 1, 2, 3, 4, 5. Потім повторіть те ж, після вдиху промовивши 6, 7, 8, 9, 10.
7
Уявіть, що ви дуже втомилися. Розслабтеся, але спина повинна залишатися прямою. Легко, наче закликаючи когось на допомогу Постон. Стогін повинен бути на звуці «н» або «м», приєднуючи до нього голосні: «ммммо-ммма-ммму». Звук повинен йти вільно і монотонно, як би проходячи по стовпу, піднімаючись вгору і упираючись в ніс, зуби, лоб.
8
Виконувати вправи потрібно плавно 5-6 разів за заняття по 10 хвилин кожен день. Прислухайтеся до себе, щоб виконувати їх найбільш ефективно. При правильних дихальних тренуваннях, ваш голос буде литися вільно без напруги, він стане більш глибоким, заворожливим і сильним.