Як вирішувати приклади.

Як вирішувати приклади ? З таким питанням часто звертаються діти до батьків, якщо уроки вимагається зробити вдома. Як правильно пояснити дитині рішення прикладів на додавання і віднімання багатозначних чисел? Спробуємо в цьому розібратися.
Вам знадобиться
  • 1. Підручник з математики.
  • 2. Папір.
  • 3. Ручка.
Інструкція
1
Прочитайте приклад. Для цього кожне багатозначне число потрібно розбити на класи. Починаючи з кінця числа, відраховуємо по три цифри і ставимо крапку (23.867.567). Нагадаємо, що перші три цифри з кінця числа відносяться до класу одиниць, наступні три - до класу тисяч, далі йдуть мільйони. Читаємо число: двадцять три мільйони вісімсот шістьдесят сім тисяч п'ятсот шістьдесят сім.
2
Запишіть приклад в стовпчик. Зверніть увагу, що одиниці кожного розряду записуються строго один під одним: одиниці під одиницями, десятки під десятками, сотні під сотнями і т.д.
3
Виконайте додавання чи віднімання. Починайте виконувати дію з одиниць. Результат записуйте під тим розрядом, дія з яким виконували. Якщо вийшло двозначне число (при додаванні), то одиниці записуємо на місці відповіді, а число десятків додаємо до одиниць наступного розряду. Якщо кількість одиниць якого-небудь розряду в зменшуваному менше, ніж в вичитала, займаємо 10 одиниць наступного розряду, виконуємо дію.
4
Прочитайте відповідь.
Зверніть увагу
Забороніть дитині використання калькулятора навіть для перевірки рішення прикладу. Додавання перевіряється відніманням, а віднімання - додаванням.
Корисна порада
Якщо дитина добре засвоїть прийоми письмових обчислень в межах 1000, то дії з багатозначними числами, виконані по-аналогії, не викличуть затрудненій.Устройте дитині змагання: скільки прикладів він може вирішити за 10 хвилин. Такі тренування допоможуть автоматизувати обчислювальні прийоми.