Як утеплити мансардний дах.

Пристрій мансарди дозволяє розширити житлову площу будинку. Для того щоб облаштувати підпокрівельний простір, існує декілька варіантів. Наприклад, зробити так, що мансарда матиме бічні перегородки, висота яких буде не менше 80 см або облаштувати мансарду таким чином, що її стеля буде суміщений з дахом. Що стосується питання освітлення мансарди, то врахуйте, що вікна у фронтонах не забезпечують достатньо світла, тому встановіть похилі мансардні вікна, які вбудовуються безпосередньо в покрівлю.
Інструкція
1
Пристрій мансарди - відмінний спосіб зробити житловий простір в будинку більше. Але при цьому необхідно пам'ятати і враховувати деякі важливі моменти.Еслі ви робите стелю мансарди на рівні даху, то обов'язково утеплите його. Ділянка між карнизом покрівлі та стіною зазвичай виходить за межі опалювального приміщення, тому підлога тут також не забудьте утеплити.
2
Як утеплювач використовуйте тільки екологічно чисті матеріали, які забезпечать хорошу паропроникність, що в свою чергу дозволить стінам мансарди «дихати». Скористайтеся плитами на основі шпательного скловолокна, мінераловатними плитами, рідким пінопластом.
3
Пам'ятайте, що подальше функціонування простору безпосередньо залежить від того, чи будете ви дотримуватися черговість шарів, також важливо присутність вентильованих зазорів в покрівельному пирозі. У самій мансарді утепляйте не тільки похилі стіни, не забувайте також і про торцевих. Утеплювати можна і зовні і всередині.
4
Якщо ви утеплюєте зсередини (так найчастіше роблять при обшивці стін гіпсокартоном), то скористайтеся металевим каркасом, обшитим зовні водостійкою фанерою.
5
Зверніть увагу, що якщо висота каркаса не перевищує 1.2 метра, то кріпити його модно тільки до підлоги і до стелі. Якщо висота каркас вище згаданої раніше величини, то кріпите його також і до стін за допомогою п-образних скоб з кроком не менше 150 см.
6
Заповніть утеплювачем простір між стійками каркаса і закрийте плівкою з пароізолірующую ефектом. Стіни утепляйте зсередини таким чином, щоб утеплювач монтувався на металевий каркас.
Зверніть увагу
Для того щоб зробити з горища простір, придатний для комфортного проживання, утеплите скати даху, вікна встановіть з енергозберігаючими характеристиками високого рівня, це забезпечить мінімальні теплові втрати.
Дах - невід'ємна частина будь-якого будинку. Вона повинна бути міцною і надійною, зберігати тепло й охороняти житло від непотрібної вологи. Тому дуже важливо не тільки правильно звести дах, але і добре її утеплити.
Інструкція
1
Для утеплення даху ви можете використовувати такі сучасні матеріали, як жорсткі скловолокнисті, мінераловатні і пінополістирольні плити, пінобетон або вспененное скло. Всі вони мають різну ступінь теплопровідності, водопоглинання, паронепроникності і екологічності.
2
Найбільш затребуваним утеплювачем для даху є плита з мінеральної вати. Цей матеріал здатний витримувати температуру понад 1000 градусів, тому фактично він не схильний до горіння. Мінераловатна плита відрізняється від інших утеплювачів досить низькою теплопровідністю і водопоглещеніем. Крім цього, вона практично не піддається деформації і відмінно захищає будинок зайвого шуму ззовні. Такі плити легко укладаються і відмінно зістиковуються між собою.
3
Утеплювати плоский дах будинку ви можете як зовнішнім, так і внутрішнім методом, в один шар або в два. Зовнішній спосіб набагато простіше у виконанні. Але вибравши його, вам необхідно буде точно визначити, чи витримає несуча конструкція будинку вага покрівельних і теплоізоляційних матеріалів.
4
Для утеплення неплоскої даху, наприклад, скатної або мансардної, вам необхідно буде скористатися іншою технологією. При утепленні ската між теплоізоляційним матеріалом і покрівельним покриттям обов'язково залиште повітряний прошарок. Подбайте і про наявність пароізоляційного шару, необхідного для оберігання даху від пара, проникаючого зсередини будинку. Нерідко він вже буває вбудований в утеплювач. При відсутності ж цього шару вам доведеться монтувати його окремо.
5
Найчастіше теплоізоляційний шар укладають або між кроквами, або на них. Але якщо вам необхідно утеплити дах вже готового будинку, теплоізоляцію доведеться встановлювати тільки під кроквами. Для утеплення мансардного даху укладайте плити теплоізоляційного матеріалу на похилі поверхні між напрямними, що йдуть від основи покрівлі до коника.
6
При наявності в конструкції будинку горища, що не використовується в якості житлового приміщення, утеплите лише його підлогу. Якщо ж горище використовується, обов'язково прокладете теплоізоляційний матеріал по схилах даху.
7
Якщо ви хочете, щоб ваш будинок був по-справжньому теплим, задумайтеся про утеплення не тільки його даху, але і стін, вікон, а також статі.