Як зміцнити вени.

Варикозне розширення вен - це не тільки небезпечне захворювання, але і неприємний косметичний дефект, який доставляє страждання. Варикозна хвороба може прогресувати, якщо з нею не почати боротися. Як це зробити?
Інструкція
1
Варикозна хвороба може торкнутися вени на будь-якій ділянці тіла. Найчастіше зустрічається варикоз нижніх кінцівок. Слабкість венозних клапанів призводить до застою крові, перерастягіванію стінок вени , що, в свою чергу, веде до застою крові, порушується нормальне кровопостачання. У групі ризику знаходяться вагітні жінки, люди, які страждають ожирінням, гормональними змінами, з генетичною схильністю до варикозної хвороби, жінки, які приймають оральні контрацептиви.
2
Найпростіший спосіб запобігти варикозну хворобу - активний спосіб життя. Треба якомога менше стояти на одному місці, сидіти. Уникайте стоячій і сидячої роботи. Як мінімум, раз в 30 хвилин потрібно рухатися. Допомагають заняття спортом, зокрема, плавання. Уникайте взуття на високих підборах.
3
В першу чергу необхідно стежити за своїм харчуванням і вагою. Надмірна маса тіла є додатковим навантаженням для ніг, що може спричинити проблеми з венами.
4
У боротьбі з варикозом добре зарекомендувала себе гімнастика для поліпшення кровообігу в ногах. Стоячи, піднімайтеся на носочках, відриваючи п'яти від підлоги, затримуйтеся в такому положенні на 5 секунд, опускайтеся на повну стопу, знову піднімайтеся. Виконувати вправу слід протягом 10 хвилин.
5
Зміцненню стінок вен сприяє зменшення споживання солі. Збільште в своєму раціоні частку овочів, фруктів, рослинних масел, морської риби. Включіть у свій раціон часник, він очищає стінки судин, зміцнює їх. Зміцнити вени і додати їм еластичність допоможуть наступні продукти: томати, солодкий перець, картоплю, полуниця, агрус, білокачанна капуста, смородина, цитрусові, солодкий перець. Хорошу службу послужать морепродукти: мідії, кальмари, восьминоги, креветки, устриці, морська риба. З напоїв віддайте перевагу натуральним морсам, компотам, сокам, воді.
6
Не нехтуйте носінням компресійного білизни. При появі перших ознак варикозної хвороби зверніться до флеболога. Після обстеження лікар допоможе підібрати потрібний ступінь тиску, порекомендує фірму-виробника компресійного білизни.
Корисна порада
Якщо ви страждаєте варикозної хворобою або перебуваєте в групі ризику, відмовтеся від кави, алкоголю та куріння.