Як вибрати кахель.

Кахель - дуже міцна, вологостійка, екологічно чиста керамічна плитка. Вона стійка до сонячних променів і не накопичує електростатичного заряду. Існує безліч різновидів кахлю, різного дизайну і розміру. Вибрати хороший і якісний кахель нескладно, необхідно просто ознайомитися з основними характеристиками.
Інструкція
1
Кліматичні умови. Купуйте кахельну плитку відповідно до типу приміщення. Для ванних кімнат плитка повинна бути влагоустойчивой. Для зовнішніх оздоблювальних робіт морозотривкої, влагоустойчивой і т.д. Пориста структура плитки повинна бути добре захищена від проникнення в неї вологості. Вода, після попадання в плитку, замерзає при мінусовій температурі і розриває цей матеріал. Плитка, призначена для зовнішніх оздоблювальних робіт, на упаковці повинна містити напис маркування або АI, або ВI. Деякі виробники плитки ставлять на упаковці знак сніжинки.
2
Маркування плитки. Керамічна плитка з маркуванням АII або ВII використовується для зовнішніх робіт, але її мінус в тому, що вона відштовхує вологу дещо менше, а значить, наприклад, для басейнів вона не підходить. А ось позначення АIII або ВIII прямо вказують на можливість використання плитки тільки для внутрішніх робіт. Букви А і В визначають спосіб виготовлення плитки.
3
Типи плитки. Для стін і підлоги використовується свій тип плитки. На стіну купуйте плитку для стін, а на підлогу, відповідно, для підлоги. Між собою вони відрізняються зносостійкістю. На плитці, призначеної для укладання на підлогу, є маркування у вигляді відбитка ступні на чорному фоні. Якщо значок заштрихован, фон світлий, або ступня біла, то це означає, що плитка з максимальною зносостійкістю. Зображення руки вказує на необхідність застосування такого виду кахлю тільки для стін, і викладати таку плитку на підлогу можна.
Зверніть увагу
При укладанні плитки на підлогу не допускайте, щоб між плитками залишалася порожнеча, інакше плитка полопається.
Корисна порада
Для того щоб відразу переконатися в якісності плитки, вийміть її з коробки, покладіть на рівну поверхню, і по черзі натискайте на кожен край, переверніть її і знову виконайте теж дію. Якщо плитка не відривається від поверхні після натискання, то вона рівна, а якщо навпаки, таку плитку брати не варто.
Невелика ванна кімната може стати більш просторою. Змініть громіздку ванну на душову кабіну, виберіть підходящу компактні меблі, продумайте освітлення і, звичайно ж, правильно підберіть оздоблювальну плитку.
Інструкція
1
Виберіть колірну гамму майбутньої ванної. Маленьке приміщення краще оформляти у світлих тонах, уникаючи різких контрастів і великої кількості яскравих акцентів. Щоб інтер'єр не виглядав нудно, можна комбінувати відтінки. Не варто слідувати шаблонами, викладаючи темної плиткою нижню частину стіни, верхньої - світлу, розділяючи цю композицію бордюром. Такий дизайн візуально звузить приміщення і зробить стелю більш низьким.
2
Спробуйте інший варіант - викладіть стіни плиткою різного відтінку. Можна скомбінувати фісташковий і лавандовий, рожевий і бежевий кольори. На підлогу придбайте плитку того ж тону. Віддайте перевагу матеріалам з глянцевою поверхнею - вони будуть відбивати світло і збільшувати простір.
3
Частина керамічної плитки замініть дзеркальною. Її можна викласти рівним прямокутником, облицювати всю стіну або тільки її частину, оформити у вигляді точкових «вкраплень». Якщо вам подобається плитка з малюнком, виберіть непомітні дрібні мотиви і розташуйте малюнок у вигляді бордюру. Великі плиткові «картини», що займають півстіни, для маленької ванної не підійдуть.
4
Дуже свіжо і небанально виглядає мозаїчна плитка. Нею можна облицювати простір біля раковини або кранів, викласти декоративний острівець неправильної форми на стіні, протилежній двері. Така аплікація дуже пожвавить інтер'єр. Вибирайте мозаїку непомітних складних тонів - відтінків іржі, пляшкового скла, охри, старого золота, шоколаду та беж. Ця гамма відмінно поєднується зі світлою пастеллю стін.
5
Зверніть увагу на розмір. Для маленької ванної великі плитки не підійдуть. Зате кахель розміром 20 на 30 сантиметрів і менше буде виглядати цілком гармонійно. Якщо у вас низькі стелі, вибирайте вертикальні плитки - вони трохи «витягнуть» приміщення у висоту. А ось квадратний або укладений по горизонталі кахель зробить ванну трохи ширше. Уклавши напольную плитку по діагоналі, ви теж трохи збільшите приміщення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5nQvPvS40k8
Корисна порада
Вибравши покупку, ретельно перевірте її на відсутність подряпин, сколів і тріщин. Краю плиток повинні бути рівними, поверхня - глянсовою і гладкою, без хвиль.