Як намалювати шафу.

В основі своїй всякий шафа представляє паралелепіпед або великий ящик. Спочатку треба навчитися малювати об'ємний паралелепіпед у всіх ракурсах, а потім конкретизувати деталі, прорисовуючи власне шафа .
Вам знадобиться
  • Папір
  • Олівець або перо
  • Комп'ютер
  • Спеціалізовані графічні програми
Інструкція
1
Малюнок на папері. Початок работи.Виберіте потрібний ракурс шафа а. Прикиньте перспективу. Спочатку намалюйте основу, паралелепіпед. Слідкуйте за тим, щоб пропорції були дотримані правильно. Тепер тонкими штрихами потрібно намітити тінь, падаючу від шафа а, якщо потрібно, щоб він "стояв" на малюнку. Тінь годі й намічати, якщо малювати ескіз або схему для майбутніх меблів. У кожному разі, ескіз шафа а, призначений для складальників, не надто відрізняється від просто малюнка. Точніше сказати, ескіз виконується більш ретельно і подетально, і на ньому спеціально вказуються розміри, кольори і матеріали, з яких буде зроблено майбутнє ізделіе.Рісунок же зажадає опрацювання деталей не в сенсі точності вказівок для майбутніх складальників, а для того, щоб був пізнаваний стиль і розташування шафа а з точки зору художньої виразності і декоративності.
2
Малюнок на папері. Уточнення деталей.На малюнку майбутнього шафа а розмітьте місця для дверцят, дзеркал, декоративних елементів. Якщо є штапики, прикраси та накладки, необхідно намітити їх тонкими лініями, а також уважно стежити за тим, щоб лінії малюнка були прямими і при промальовуванні великих деталей не порушувалася перспектива. Якщо необхідно, частина деталей доведеться намітити по лінейке.Положіте тіні під великими, виступаючими деталями і у всіх наявних виступах. Ретельно прорисуйте вже намічені раніше полки, штапики, накладки, рами дзеркал і контури узорів, зробіть опрацювання кольором.
3
Комп'ютерна графіка. Початок работи.Чтоби намалювати реалістичний шафа на комп'ютері, наприклад в програмі Photoshop, на промальовані в перспективі паралелепіпед спочатку накладіть матеріал-фактуру, потім поступово моделюючи тіні і градієнти, акуратно намітьте деталі.
4
Комп'ютерна графіка. Деталізація і додання об'ема.Деталі шафа а проявляйте за допомогою змін налаштувань градієнтів на окремих обраних дільницях. Градієнти накладаються один на інший, створюючи переливи світла і тіні, і якщо вони правильно підібрані, не доведеться малювати окремо предмети за допомогою ліній.Те же градієнти позначають виступи або поглиблення, а напівпрозорі тіні в кілька шарів роблять зображення тривимірним, випуклим.Не забувайте про ефектах спотворення, які створюють на плоских поверхнях потрібні відблиски для додання об'єкту обсягу, організовуючи двомірне простір екрану в якісне тривимірне зображення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=E3ToY7I3PMY
Зверніть увагу
Намагайтеся і в технічному, і в художньому малюнку стежити за перспективою і не допускати перекосів і неправильно побудованих ліній.
Корисна порада
Для професійних ескізів меблів необхідно будувати креслення в професійних програмах, таких як Базис конструктор і їм подібні.