Як зшити штори для спальні. Як підшити облямівку до тюлю.

Штори грають далеко не останню роль в загальному образі приміщення. І з їх допомогою наносяться останні штрихи, що підкреслюють стиль оформлення. Особливо важливо це для спальні, де хочеться відпочити, усамітнитися і просто відчути себе оточеним комфортом.
Інструкція
1
Колір штор підбирають після того як кімната вже оформлена, т.к. штори підтримують загальний тон приміщення. Колір штор повинен максимально гармоніювати з іншими деталями дизайну приміщення (покривало, абажур, килим). Здатність штор пропускати або не пропускати світло добре обігрує недоліки розташування вікон. Так за допомогою кольору і щільності тканини можна домогтися максимального затемнення або освітлення кімнати.
2
Викроювання і пошиття штор: Для початку розрахуйте витрата тканини, щоб не купувати зайві метри. Якщо ви хочете зшити красивий варіант штор з ламбрекеном, то для початку потрібно виміряти ширину карниза, заздалегідь визначившись з довжиною ламбрекену і кількістю складочок (для спрощення процесу прісборіванія використовуйте шторну стрічку). Для досягнення найбільш красивих складок кроїти ламбрекен слід по косою, хоч це і зажадає більшої витрати тканини. Зате отриманий ефект доставить вам справжнє задоволення. Не забувайте про припуски на підгин знизу і під шторну тасьму. Також вам буде потрібно облямівка або тасьма з кистями (залежно від задумки). Ламбрекени можна зробити асиметричними, що додасть особливий шарм кімнаті.
3
При пошитті тюлю витрата тканини залежить від довжини карниза, помноженої на два. Так досягаються максимально красиві складки. Тобто, якщо довжина карниза становить 3 метра, ширина тюлю повинна дорівнювати 6 метрам. Висота тюлю зазвичай вимірюється від карниза до підлоги (не доходячи 1-2 см до нього).