Як зустрічати свято Хрещення.

Водохреще Господнє (або Богоявлення) - один з найдавніших церковних свят. Православна церква відзначає свято Водохреща 19 січня. Саме Водохреще м завершується всім відомі Різдвяні святки, такі популярні завдяки численним прикметам і ворожінням.
Інструкція
1
Підготовку до зустрічі свята Хрещення починають 18 січня, цей день також називається Водохресний святвечір. З одного боку вважається, що саме у Водохресний святвечір ворожіння і пророкування дають найдостовірніший результат, а з іншого боку цей день наказує дотримуватися строгого посту. Тому до столу подаються тільки пісні страви. Традиційним блюдом для водохресного святвечора є кутя, яка готується з рису, меду і родзинок.
2
Назва свята походить від грецького «крещаю» або «хрещу», що в перекладі означає «занурюю у воду». Не дивно, що основні традиції свята Водохреще пов'язані з водою. Уже у Водохресний святвечір починається освітлення води в річках і водоймах, а на наступний день церковні служителі скоюють Хресні ходи на ці джерела води, завершуючи процес великого освітлення.
3
Вважається що вода, освітлена в свято Хрещення, володіє багатьма цілющими властивостями. Її запасають про запас, щоб потім пити при хворобах і для профілактики. Також неодмінним елементом Хрещення є купання в освітлених річках і водоймах. Таке купання допомагає очиститися не тільки від різних захворювань, але і від духовних гріхів. Так як в даний час велика кількість людей відзначають Водохреще купанням, для них організовуються спеціальні місця - ополонці, де чергують медичні та рятувальні служби. Адже купання у відкритих водоймах під час знаменитих водохресних морозів - заняття, що вимагає хорошої фізичної форми і підготовки.