Як знаходити артефакти.

Людина завжди намагався проникнути в найпотаємніші історії, розгадати таємниці, що охоплюють період первісних часів, давніх епох середньовіччя та минулих століть. Знахідки предметів старовини дозволяють людству дізнатися про життя предків, вивчити розвиток різних народів і культур, відшукати сліди в далеке минуле. Археологія - складна стародавня наука, яка, завдяки досягненням сучасної техніки, дозволяє знаходити артефакти з тисячолітньою історією і незвіданими таємницями століть. Щоб знайти стародавні реліквії недостатньо мати високоефективне обладнання, необхідно підійти до вирішення питання продумано і відповідально, склавши поетапний план майбутньої роботи.
Інструкція
1
Підготовчий етап передбачає збір інформації про цікавлять предметах старовини. Вивчіть історичні факти, зіставте дані книг і музеїв, поцікавтеся народними легендами і сімейними переказами.
2
Підберіть необхідну літературу. В пошуках артефактів монети відіграють особливо важливу роль, так як ставляться до найбільш інформативним знахідкам. Придбайте декілька каталогів з монетами різних періодів, або скористайтеся мережею інтернету для їх порівняння. Для початку використовуйте відомі каталоги: Щолокова (монети 1917-1991 років), Орлова та Уезднікова (монети дореволюційного періоду); знайдіть ранні праці Мельникової. Якщо майбутня знахідка стосується певного періоду, то і каталог предметів повинен бути старовини тієї епохи (можуть попадатися супутні предмети, які підкажуть, в якому напрямку рухатися).
3
Визначте місце пошуку. Якщо пошук обмежується територією фортеці чи замку, руїни яких збереглися, то задача не становить особливої праці навіть для початківців археологів і пошукачів. Але якщо потрібно знайти місця розташування старої таверни або кладовища, які давно зруйновані, шукайте старі карти. Придбайте сучасну карту місцевості і нанесіть на неї старі дороги, русла, мости, таверни, млини і селища.
4
Підберіть спорядження. Щоб знайти артефакти знадобиться спеціальне спорядження та інвентар: лопата із загостреним наконечником, ніж, щітки, щуп (палиця з заточеним сталевим стержнем), кайло і металошукач - обов'язковий атрибут сучасного пошуковика артефактів. Сучасний ринок надає широкий вибір приладів для початківців і професіоналів з великим діапазоном цін.
5
Розмітьте або визначте ділянку пошуку, краще позначте кордону.
6
Налаштуйте металошукач, йдіть повільно, переміщаючи зворотно-поступальними рухами детекторну тарілку з боку в бік, металошукач тримаєте в лівій руці.
7
При виявленні предмета ставте мітки, або відразу промацують ґрунт і виробляєте розкопки. Для цього щупом, який під час пошуку знаходиться в правій руці, визначте контури предмета і глибину, на якій він знаходиться. Почніть обкопувати предмет, не виймаючи щуп з землі. Якщо витягнутий предмет невеликий, то ще раз скористайтеся металошукачем («продзвоните»), можливо, це тільки "верхня" знахідка.
8
Ставши володарями стародавніх реліквій і предметів старовини, подумайте, як правильно ними розпорядиться, можливо, знайдений артефакт допоможе зробити нове відкриття, дізнатися таємницю предків, змінити уявлення нащадків про їх жізні.Поіск і розкопки - це досить азартне заняття. Знайти артефакти вдається далеко не кожному, хто вирішив цим зайнятися. Наберіться терпіння, придбайте досвід і навички і не станьте заручниками предметів старовини, які часто мають свої нерозкриті таємниці і самі непередбачувані історії, нерідко вимагають поваги до тих, кому вони належали.
Зверніть увагу
Важливо! При проведенні розкопок і пошуків артефактів пам'ятайте про колишніх полях битв часів Великої Вітчизняної війни, будьте гранично обережними, щоб на місці цінної знахідки не опинився вибуховою предмет.