Як зробити макет сонячної системи.

Рано чи пізно кожна дитина ставить запитання про сонечко, небо, землю. Як краще пояснити малюку про пристрій світобудови? Найпростішим способом може стати показ макета сонячної системи з вашими коментарями. Ще краще, якщо в створенні цього макета братиме участь і ваша дитина.
Вам знадобиться
  • ножиці, кольоровий картон, циркуль, шнур, шило, фломастери. Також стане в нагоді і будь-яка книжка з астрономії, в якій поміщені малюнки сонячної системи, а головне, розміри планет і значення відстаней їхнього видалення від сонця
Інструкція
1
Візьміть аркуш простого картону і циркулем намалюйте на ньому круги, які в масштабі відповідатимуть орбітах обертання планет сонячної системи навколо Сонця. Обрисуйте орбіти контрастним маркером або фломастером. Це буде наша сонячна система.
2
Намалюйте на кольоровому картоні круги-планети за допомогою циркуля. Дотримуйтесь масштаб і колір. Так сонце має бути зроблено з картону жовтого кольору і мати самий більший розмір.
3
Далі намалюйте невеликий коричневий коло - Меркурій. Венеру намалюйте на світлому картоні, Землю - на блакитному. Марс має бути червоним, Юпітер - бурим, різнокольоровий Сатурн повинен мати кільце супутників. Уран має бірюзовий колір, Нептун - синій, Плутон - світло-коричневий. Розміри планет повинні зберігатися в масштабі. Підпишіть назви планет на колах фломастером.
4
Подивіться в астрономічному довіднику схему розташування планет. Відповідно до неї проробіть шилом отвори в великому картонному колі, обозначающем сонячну систему.
5
Наріжте шнур на рівні відрізки. Прикріпіть один кінець відрізаного шнура до кола планети, а другий - на її місце в сонячній системі. Останній відрізок шнура прикріпіть до центру системи і підвісьте готову систему до стелі на люстрі або в інше відповідне місце.