Як лікувати хвороби серця.

Захворювань серця безліч. Серцеві хвороби можуть бути гострими і хронічними, функціональними та структурними. Тим не менш, є дещо спільне в лікуванні та профілактиці для всіх хвороб серця . Отже, чим же ми можемо допомогти серцю працювати добре і не хворіти.
Вам знадобиться
  • ваги, хороший довідник з дієтичного харчування, апарат для вимірювання артеріального тиску
Інструкція
1
Відмовтеся від куріння і не зловживайте алкоголем. Саме курці частіше стикаються з артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця , саме у них частіше розвивається інфаркт та інсульт. Відмова від куріння дозволяє зменшити ризик захворювань серця в рази, що підтверджено безліччю исследований.Злоупотребление алкоголем також вносить значущий внесок у розвиток серцевої патології. Існує навіть окреме захворювання - алкогольна кардіоміопатія. Вважається, що вживання алкоголю з розрахунку менше 30г для чоловіків і 20г на добу для жінок нешкідливо. Приміром, один келих хорошого червоного вина на добу може навіть покращувати прогноз.
2
Нормалізуйте ваш вес.Представьте собі всі зайві кілограми як рюкзак, який ви носите з собою цілодобово без перерви. Тепер ви розумієте, що вашому серцю важко з цим впоратися? Не варто знижувати вагу різко або сидіти на виснажливих дієтах - це теж стрес. Просто постарайтеся не їсти після шостої вечора і враховуйте співвідношення витрачених та отриманих вами калорій. З іншого боку дефіцит ваги вам ніяк не допоможе, а навпаки зашкодить. Адже для того щоб добре працювати, серцю потрібно добре харчуватися, а зайва худорба практично завжди супроводжується нестачею вітамінів, мікроелементів, білків і «енергетичним» голодом.
3
Слідкуйте, щоб фізичні навантаження були адекватні вашому заболеванію.Да, режим точно таке лікувальний захід як прийом ліків. Який саме режим вам підходить, залежить від захворювання. Гостро протікають хвороби серця лікуються стаціонарно, тому режим вам призначить лікар. Якщо ж захворювання хронічне (артеріальна гіпертензія, стабільна ішемічна хвороба серця , хронічна серцева недостатність і ін.) Ви маєте потребу в регулярній аеробного (динамічної) навантаженні по 30-40 хвилин, хоча б чотири рази на тиждень.
4
Дотримуйтесь діету.Раньше сердечникам пропонували дієту №10, обмежуючу споживання рідини і солі. У подальшому від обмеження рідини відмовилися, але при основній масі серцевих захворювань обмеження солі зберігається. Це обумовлено тим, що сіль «притягує» рідина, що може викликати її затримку, і як наслідок підвищення тиску і поява набряків. Виняток становлять захворювання, при яких збільшення об'єму циркулюючої крові буде не шкідливим, а навіть корисним. До цієї групи можна віднести пролапс мітрального клапана і гіпотонію.Помімо цього корисним буде зменшення в раціоні тваринних жирів, збільшення споживання рослинної їжі, їжі багатої калієм, кальцієм (овочі, злаки, фрукти).
5
Нормалізуйте працю і отдих.Спіте не менше восьми годин на добу, намагайтеся по можливості уникати стресів. Намагайтеся більше часу проводити на свіжому повітрі, за містом. Не перестарайтеся в роботі. Багато серцеві захворювання психосоматичні, тобто стан вашої нервової системи має не останню роль.
6
Вам можуть запропонувати оперативне лікування. Важкі серцеві пороки, як вроджені, так і набуті, пухлини серця , виражений атеросклероз судин серця , коли майже повністю перекривається їх просвіт неможливо вилікувати окрім як хірургічно. У всьому світі щодня проходить безліч операцій на серці, і більшість хворих живуть потім повноцінним життям роками.
Зверніть увагу
Якщо лікар призначить вам нітрогліцерин, обизательно носите його з собою, він може знадобиться в будь-яку хвилину!
Корисна порада
Якщо ви страждаєте захворюванням серця погоджуйте режим, дієту, прийом ліків з лікуючим лікарем! Не займайтеся самолікуванням, це може привести до розвитку різних ускладнень!