Як захистити продавця.

В магазині господарських товарів стався такий випадок: покупець придбав дорогу люстру, розплатився за неї, а продавець упакував люстру в коробку, перемотав коробку ізолентою так, що у коробки вийшла своєрідна "ручка", за яку коробку можна було нести. Оскільки люстра була досить важкою, продавець запропонував для надійності обв'язати коробку мотузкою. Але покупець відмовився, мовляв, і так зійде, прийняв коробку з люстрою і поніс її до виходу. Однак, не встиг покупець вийти з магазина, як саморобна ручка обірвалася, коробка впала. При огляді люстри з'ясувалося, що частина плафонів розбилася. Покупець став вимагати від продавця повернення грошей за люстру. Коли продавець відмовився, покупець пригрозив йому зверненням в суд.Такіе випадки нерідкі на практиці, як захистити себе продавцеві?
Інструкція
1
По-перше, потрібно усвідомити, що самому вживати ніяких правових дій не слід. Можливо, покупець передумає звертатися в суд або просто "шантажує" продавця загрозою звернення суд, оскільки, як відомо, в нашій країні законодавство про захист прав споживачів містить безліч прав споживачів, а продавця м залишаються, в основному, лише обов'язки.
2
По-друге, громадянське законодавство пов'язує перехід на покупця ризику випадкової загибелі або випадкового пошкодження товару з моментом, коли продавець виконав свій обов'язок щодо передачі товару покупцеві. Тобто в даному випадку з того моменту, як коробка з люстрою перейшла в руки покупця, він зобов'язаний піклуватися про збереження люстри, і за пошкодження або втрату люстри продавець більше не відповідає (статті 459 Цивільного кодексу РФ).
3
По-третє, на випадок, якщо продавець все-таки звернеться до суду, вам потрібно запастися показаннями свідків. Так, напрмер, інші продавці або відвідувачі магазину зможуть в суді підтвердити, в який саме момент пошкодився товар.
4
По-четверте, при будь-яких офіційних діях покупця: звернення в товариство із захисту прав споживачів, в суд, - необхідно письмово формулювати свою позицію у вигляді відкликання на заяву покупця.