Як зменшити токсикоз. Як зменшити токсикоз при вагітності.

С токсикозом стикається до 80 відсотків вагітних. Найнеприємніші його прояви - нудота і блювота; жінка гостро реагує на різні запахи, у неї пропадає апетит; з'являється слабкість, особливо вранці, знижено тиск. Прості заходи допомагають зменшити токсикоз.
Інструкція
1
Якщо нудота і блювота виникають з ранку, поснідайте в ліжку або, принаймні, з'їжте трохи сухого печива. Приготуйте все необхідне для легкого сніданку з вечора, щоб вранці поїсти, не встаючи з ліжка. Полежіть після їди, а піднявшись, уникайте нахилів або різких рухів.
2
Збалансуйте своє харчування. Не перевантажуйте шлунок важкою, жирної, погано засвоюваній їжею. Постарайтеся, щоб ваша їжа була теплою, але не гарячою; більше їжте полужидкой або рідкої їжі (каші, пюре, супи). Дотримуйтеся оптимального режиму харчування: кожні два - три години, але потроху. Для сніданку намагайтеся вибирати багаті білком продукти: сир, сир, яйця.
3
Слідкуйте за тим, щоб випивати протягом дня достатньо рідини. Це може бути зелений чай або мінеральна вода без газу, сік або трав'яний чай (зменшують симптоми токсикозу м'ята, імбир, валеріана, деревій).
4
Виключіть на час з повсякденного побуту косметичні засоби, побутову хімію, інші речовини, що володіють сильним, різким запахом. Це відноситься і до продуктів харчування: якщо ви помітили, що запах будь-яких страв чи продуктів вам неприємний, викликає нудоту, уникайте їх, поки не пройде токсикоз.
5
Регулярний прийом вітамінних комплексів допомагає зменшити токсикоз і забезпечити необхідний баланс корисних для здоров'я речовин в організмі вагітної жінки. Але обов'язково порадьтеся з лікарем, тому що деякі вітаміни, зокрема, препарати, що містять залізо, можуть збільшувати прояви токсикозу.
6
Дотримуйтеся режиму, не забувайте про повноцінний відпочинок, намагайтеся частіше бувати на свіжому повітрі. Якщо ознаки токсикозу наростають, нудота стає частіше, і звичайні заходи не допомагають зменшити прояв неприємних симптомів, не відкладайте звернення до лікаря. Легкий токсикоз зазвичай припиняється не пізніше 12 - 14 тижні вагітності і не шкодить здоров'ю майбутньої мами і малюка; важкі і середньої тяжкості токсикози здатні негативно позначитися на вашому організмі і зашкодити розвиткові дитини.
На ранньому терміні вагітності величезну кількість жінок зазнають токсикозу. Нудота дуже псує щастя виношування малюка. Існують способи зменшення нудоти у вагітних.
Інструкція
1
В процесі виношування дитини у жінок сильно загострюється нюх. Запахи, які раніше могли подобатися, здатні викликати напад нудоти. У зв'язку з цим важливо прибрати всі предмети та продукти, аромат яких викликає неприязнь.
2
Вагітній жінці, яку мучить нудота, слід пити багато рідини. Це впливає на зневоднення організму майбутньої мами. Особливо корисними і приємними напоями при токсикозі вважаються: кислий журавлинний морс, ромашковий відвар, неміцний зелений чай з лимонним присмаком, яблучний сік, настоянка з шипшини з медом.
3
Щоб зменшити нудоту під час вагітності корисно снідати кисломолочними продуктами і яйцями. Також рекомендується снідати напівлежачи. І відразу після їди підхоплюватися не варто. Це може спровокувати приступ ранкової нудоти.
4
Досить корисними для вагітних жінок вважаються тривалі прогулянки на березі водойми, в парку і в інших місцях, де є свіже повітря. Також при токсикозі хорошими є ванни, які ароматізіровани за допомогою морської солі.
5
Важливим під час вагітності вважається наявність невеликої кількості їжі в шлунку, тому що це сприяє зменшенню нудоти. При порожньому шлунку вільна кислота призводить до погіршення стану. Продукти, багаті калієм, запобігають появі небажаної симптоматики.
6
Щоб зменшити прояв токсикозу в процесі виношування малюка, слід купувати лише правильний одяг і парфуми. Одяг, яка тісно сидить на тілі, лише посилює симптоматику ранкової нудоти.
7
Якщо мучить почуття нудоти при вагітності, потрібно підлаштовувати під себе навколишнє середовище. Для цього слід уникати частого використання побутових миючих засобів та ароматизованих свічок, які здатні викликати напади нудоти у майбутніх мам. Іншими факторами довкілля, які потребують коригування, вважаються освітлення, кімнатна температура і якість повітря.
Зверніть увагу
При появі постійної блювоти або втрати ваги при токсикозі потрібно негайно звернутися до лікаря. Це може бути симптоматикою гіперемезіс майбутньої мами. Даний стан загрожує здоров'ю майбутнього малюка.
Корисна порада
При вагітності важливо бути активною. Насичення крові вуглекислим газом може вносити позитивний внесок у почуття нудоти, яка зменшується з допомогою серцево-судинної діяльності. Прикладом цього може бути ходьба і плавання.