Як дізнатися, яка материнська плата в комп'ютері. оновити материнську плату.

Дуже часто, купивши вже зібраний системний блок, користувач задається питанням, яка саме материнська плата встановлено купленому комп'ютері, і яке обладнання на ній є. Як бути в такій ситуації?
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, програма Everest, викрутка.
Інструкція
1
Найбільш простий спосіб зрозуміти, яка материнська плата встановлено комп'ютері, це взяти викрутку, відкрутити пару гвинтів, зняти бічну кришку корпусу і подивитися маркування, яка вказана на самій платі. Найчастіше назва моделі і компанії виробника вказується на її верхній стороні. Однак найчастіше корпус комп'ютера опечатаний і, в разі порушення цілісності стікерів, губляться гарантійні зобов'язання.
2
Можна звернути увагу на дисплей під час початкового завантаження комп'ютера, коли серед іншої інформації про параметри системи з'явиться напис з назвою виробника та маркування моделі даної материнської плати виду "ASUS A7N-8X" або "GIGABYTE GA-5436AL".
3
Найбільш правильним способом буде скористатися однією з утиліт, які ідентифікують все обладнання комп'ютера і дозволяють визначити повну інформацію про систему в цілому, і про всі її компонентах. Найпопулярніші програми з цієї серії, це Everest, Aida і SiSoftware Sandra. Варто відзначити, що Everest є найбільш інформативною і зручною з усіх перерахованих. Отже, встановлюємо Everest на комп'ютер і запускає. Далі у вікні програми, в лівій його частині ми бачимо меню, в якому серед іншого є пункт "Материнська плата ", в якому є підпункт з такою ж назвою. Натиснувши на нього, в правій області екрану відобразиться докладна інформація про материнську плату, включаючи основні її параметри, характеристики, властивості, а так же назва моделі і виробника.
4
Разом з тим програма дозволяє дізнатися найбільш повну інформацію про встановлений на платі обладнанні: південному і північному мостах, типі сокета, контролерах пам'яті та інтерфейсів, вбудованих мережевих, аудіо та відеоадаптерах, а також інформацію про можливі неполадки, виявлені в ході її експлуатації.