Як поліпшити роботу відеокарти.

Дуже часто користувачам хотілося б трохи поліпшити роботу своєї відеокарти, тим більше що це зробити зовсім не складно. Можна легко підняти продуктивність відеокарти на 30-40% без особливого ризику для неї.
Вам знадобиться
  • Програми Riva Tuner і 3D Mark, могутніший кулер для відеокарти.
Інструкція
1
Все що для цього знадобиться - це програма Riva Tuner. Оскільки деякі відеокарти оснащені пасивною системою охолодження, що представляє собою радіатор, слід переконатися, що на вашій відеокарті встановлений кулер. Якщо його немає, або кулер недостатньо ефективний, то потрібно подбати про його заміну, оскільки зросла потужність може привести до перегріву мікросхем і нестабільної роботи відеокарти.
2
Встановлюємо і запускаємо Riva Tuner. Незважаючи на те що функції цієї програми досить обширні, нам знадобляться лише параметри управління тактовою частотою графічного процесора і контролера пам'яті, які мають різні шини і різні частоти. Після першого запуску ви побачите дві трикутні іконки, поряд з кожною напис Customize. Верхня іконка містить параметри для низкоуровневого розгону, а нижня для програмного, за допомогою драйвера. Для відеокарт ATI і старих GeForce (до 4 серії) використовуємо верхній трикутник, для нового покоління GeForce - нижній.
3
Клікнувши на іконку, в меню, натискаємо перший значок, у вікні, ставимо галочку біля напису Enable driver-level hardware overclocking і перезавантажуємося, після чого можна приступати до розгону. Тепер в діалоговому вікні з'явилися два ползунrа, переміщенням яких можна задавати тактову частоту відеокарти. Верхній відповідає за частоту пам'яті, а нижній - графічного процесора. Потім міняємо режим на 3D і починаємо поступово збільшувати частоту, переміщаючи повзунки.
4
Рекомендується піднімати частоту поетапно, щоразу на 5 МГц для процесора і на 7-8 МГц для пам'яті. Після кожної зміни параметрів потрібно запускати тест, наприклад 3D Mark, за результатами якого можна судити про збільшення продуктивності відеоадаптера. Після того, як в тесті з'являться перші ознаки нестабільної роботи відеокарти, які можуть проявлятися як дефекти зображення, або тест просто буде "зависати", слід знизити значення частот на 8-10 МГц і залишити їх.
5
Тепер можна отримані результати тесту порівняти з початковими, і зробити висновок, наскільки збільшилася продуктивність відеокарти.