Як підібрати діагональ телевізора. Як расчитать потрібну кількість дюймів при купівлі телевізора.

Час не стоїть на місці, і з кожним роком новітні технології дивують нас своїми новинками. Це стосується і телевізорів. У кожній родині, незалежно від достатку і соціального становища, стоїть телевізор, да як правило не один. І уявити своє життя без цього чарівного «ящика з трубадурами» вже неможливо. Але часи об'ємних, важких телевізорів пройшли. Настала нова ера - час плоских рідкокристалічних телевізорів з величезними екранами. Якщо ви не знаєте, як правильно вибрати діагональ телевізора, то ми вам у цьому допоможемо.
Вам знадобиться
  • Гроші на покупку телевізора і трохи знань про ергономіки.
Інструкція
1
Для початку вирішіть, який телевізор ви хочете купити. Найнадійніше купувати техніку японських марок, так як вони зарекомендували себе на ринку з кращої сторони.
2
Потім визначитися з місцем в квартирі, де стоятиме новий телевізор. Це дуже важливий момент, так що поставтеся до нього серйозно. Якщо ви хочете поставити телевізор на кухню або будь-яку кімнату, площею до восьми квадратних метрів, то для цього вам прекрасно підійде рідкокристалічний екран з діагональ ю 19 або 22 дюйма.
3
Перегляд телевізора потрібно здійснювати на відстані більше півтора метрів від його екрану. Якість картинки на телевізорі залежить від дозволу екрану, вимірюваного в пікселях. Для телевізорів з діагональ ю 19 і 22 дюйма, роздільна здатність становить 800? 600 або 640? 480 пікселів. Взагалі, чим вище дозвіл екрана, тим краще якість видаваної картинки.
4
Якщо ж вам потрібен телевізор в кімнату площею більше 10 квадратних метрів, то рекомендуємо діагональ від 26 до 37 дюймів. Ці телевізори мають величезну кількість різних функцій, а також прекрасно підійдуть для перегляду якісних DVD фільмів, кабельного та супутникового телебачення, що веде мовлення в цифровому форматі.
Зверніть увагу
Перегляд програм на великому екрані потрібно здійснювати на відстані більше двох метрів, щоб не втомлювалися очі, і щоб картинка була краще. Дозвіл такого телевізора зазвичай 1280? 768 і вище.
Корисна порада
На просторих площах магазину навіть найбільший екран здається цілком помірним за своїм розміром. Тому при покупці не орієнтуйтеся тільки на «вічко». Врахуйте всі вище наведені правила.
Телевізори та монітори різних моделей, а також екрани ноутбуків і нетбуків відрізняються один від одного діагоналями екранів. Вибирати апарат по цьому параметру слід залежно від цілей, в яких він буде використовуватися.
Інструкція
1
Врахуйте, що споживана потужність телевізора і монітора залежить від діагоналі екрану нелінійно. Зі збільшенням діагоналі в два рази площу екрану, а значить, і потужність приладу збільшується в чотири рази. Тому заміна люлькового телевізора або монітора на рідкокристалічний, але значно крупніший, часом здатна призвести не до зменшення, а до зростання споживання електроенергії.
2
Для ноутбука, який планується використовувати як в стаціонарних умовах, так і в дорозі, щонайкраще підходить екран з діагоналлю близько 15 дюймів. З одного боку, на ньому порівняно легко читати текст, не напружуючись, а з іншого - його досить зручно переносити. Нетбук же, який розрахований на постійне носіння аналогічно смартфону, краще вибрати з діагоналлю екрана в 7 або 10 дюймів - він легкий і досить повільно витрачає енергію акумуляторної батареї. Ноутбук споживає від 50 до 90 ват, нетбук - порядку 30.
3
До настільного комп'ютера придбайте 19-дюймовий рідкокристалічний монітор. Більші апарати витрачають помітно більше електроенергії, а менш великі - зняті з виробництва. Якщо на столі у вас мало місця, купите бувший 15- або 17-дюймовий рідкокристалічний монітор. Всі вони споживають від 30 до 50 ват. Використовувати спільно з настільними комп'ютерами трубкові монітори небажано, особливо людям, у яких від мерехтіння сильно втомлюються очі. До того ж, вони споживають 70 і більше ватт.
4
На кухні, в спальні хорош трубковий або рідкокристалічний телевізор з діагоналлю , відповідно, в 14 або 17 дюймів. Він досить компактний для розміщення в невеликому приміщенні (наприклад, на холодильнику або тумбочці), а дивитися його з комфортом зможуть глядачі, що знаходяться на відстані до трьох метрів від екрану. Споживає такий телевізор від 35 до 60 ват. Якщо колір вам не потрібен, підійде чорно-білий трубковий 12-дюймовий телевізор з споживаної потужністю близько 25 ват.
5
В вітальню 14-дюймові телевізори ставлять рідко. Частіше в ній розташовують апарати з екраном розміром в 20 і більше дюймів, що споживають від 50 до 90 ват. Врахуйте, що при діагоналі понад 35 дюймів непомірно високу потужність (100 і більше ватт) споживають навіть рідкокристалічні телевізори. Виходом в цьому випадку стане використання апарату зі світлодіодним підсвічуванням матриці, у якого відношення потужність на одиницю площі екрану значно менше.
6
Плазмові телевізори випускаються з діагоналями від 40 дюймів. Вони споживають від 300 до 500 ват. Їх власникам рекомендується тримати в тій же кімнаті другий, звичайний телевізор і дивитися на ньому новинні та інші передачі, які не потребують великої екрану, а плазмовий апарат включати тільки для перегляду художніх фільмів.
7
Якщо телевізор буде розташовуватися прямо на столі, за яким сидить глядач, його діагональ повинна бути невеликий - від 4 до 10 дюймів, інакше дивитися його з невеликої відстані буде незручно. Кольорові телевізори таких розмірів випускаються сьогодні тільки в жидкокристаллическом виконанні, а чорно-білі - тільки в трубковим. Споживають вони від 5 до 20 ват.