Як впоратися з примхами дитини.

Вередувати іноді починають навіть самі спокійні і слухняні діти. До речі, наскільки часто вередує дитина, впливає саме ставлення до цього батьків. Так, дитячі капризи - це стрес не тільки для дитини , але і для батьків теж. І все ж, коли дитина почала так поводитися, спробуйте скористатися кількома порадами.
Вам знадобиться
  • Терпіння, твердість і любов
Інструкція
1
Коли ваше дитя починає вередувати, візьміть його на руки, поцілуйте, проте не винагороджуйте нічим. Якщо це не допомогло, залиште дитини в спокої, займіться своїми справами. Адже для продовження спектаклю потрібна публіка.
2
Дайте зрозуміти, що не належите до його істериці серйозно: будьте спокійні, не піддавайтеся на провокацію. Якщо це сталося в людному місці - винесіть малюка на руках, наприклад, на вулицю, нехай плаче, скільки завгодно. І ні в якому разі не реагуйте на ниття.
3
Заборон не повинно бути багато, і обов'язково вони повинні бути у справі. Але якщо ви вже щось заборонили або чимось пригрозили - обов'язково виконаєте. Час від часу дитина буде перевіряти вас на міцність, і якщо ви поступіться хоч одного разу, то малюк буде буквально вити з вас мотузки. Про те ж домовтеся і з рештою дорослими в сім'ї: гірше немає, якщо мама забороняє щось, а бабусі-дідусі потурають примхам. Тоді вже у дитини повний простір для маніпуляцій. Також через це падає батьківський авторитет.
4
Встановленню рівних, спокійних відносин дуже допомагають усілякі ритуали і раз назавжди встановлений режим дня. Так, пробудження добре починати з поцілунків або гри, а лягати спати з казкою або колискової, щоб дитина знала, що попереду його чекає обов'язково хороше і цікаве. Ваш догляд-прихід також можна супроводжувати ритуалом. Завжди пояснюйте, коли саме ви повернетеся («коли ти поспиш, пограєш, поїси»), цілуйте перед відходом, іноді приносите з собою що-небудь смачне або цікаве.
5
Розберіться, чи немає об'єктивної причини для капризів: іноді дитина хвора або хоче спати. В таких випадках потрібно усунути причину, а не боротися власне з капризом.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що доброго виховання повинно бути в міру!
Корисна порада
І у всіх випадках будьте спокійні і пам'ятайте: здебільшого дитячі капризи виникають саме через нестачу уваги до малюка.