Як розшифрувати ЕКГ. Як рашіфровать кардіограму.

Кардіограма є криву лінію, одержувану на папері або фотоплівці при реєстрації діяльності серця спеціальними приладами. Кардіограма дозволяє виявити частоту і регулярність серцевого ритму, роботу провідної системи серця, виявити блокади і уповільнення провідності, визначити, яка частина серця схильна кисневого голодування, а також виявити перенесені інфаркти або аневризму серця.
Інструкція
1
Р показує стан передсердь.
2
Коли діють два передсердя, починається проміжок, іменований PQ.
3
QRS показує роботу шлуночків.
4
Q відповідає за активність верхніх часток серця.
5
R вказує на активність нижньої частини серця і зовнішньої частини шлуночків.
6
ST з'являється, коли обидва шлуночка активні. При цьому Т вказує на те, що клітини серцевого м'яза в нормальному стані. Саме Т виявляє різні патології в стані серцевого м'яза.
7
Розрив між Р і Q показує швидкість передачі активності від передсердя до шлуночку. У здорової людини цей показник становить приблизно від 0,12 до 0,1 секунди. При цьому всі зубці QRS повинні проходити за 0,06 - 0,1 секунди.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7X30ne6RhSs
Зверніть увагу
Розшифровка кардіограми також дає можливість зафіксувати швидкість серцевих скорочень. В нормі у здорової людини скорочення коливаються від шістдесяти до вісімдесяти ударів в хвилину. Кардіограма також виявляє такі порушення серцевої діяльності, як тріпотіння або мерехтіння. При тріпотінні частота серцевого ритму може досягати чотирьохсот ударів в хвилину, при мерехтінні - шестисот.
Корисна порада
Суть кардіограми заснована на тому, що від серця по всьому організму проходять електричні лінії напруги, що з'єднують частки серця, які мають різну полярність. Ці лінії визначають стан серця. Величина і амплітуда цих ліній є основними показниками для розшифровки ЕКГ. Стан ліній і проміжків між ними визначається тим, як чергуються фази збудження і розслаблення серцевого м'яза. Лінії з'являються і ростуть тоді, коли певні долі серця діють, а інші знаходяться в спокої. При розшифровці кардіограми використовують буквені позначення.