Як відновити струменевий картридж.

Струменевий картридж може засохнути через довгого простою принтера або в результаті несвоєчасної заправки. Виробники струменевих принтерів категорично заперечують проти будь-яких маніпуляцій з картридж ами (крім їх повної заміни), але в більшості випадків можна уникнути цієї дорогої процедури.
Вам знадобиться
  • ківш або залізна миска;
  • пассатижи;
  • туалетний папір або серветки.
Інструкція
1
Виймаємо картридж . Він сам виїжджає при відкритті кришки принтера, досить злегка натиснути на його коробочку вниз, і вона легко вийде.
2
Тепер необхідно нагріти на плиті невелику кількість води в ковші або залізної мисці таким чином, щоб пішов пар. Беремо картридж і тримаємо друкуючих головок над випарами. Він може нагрітися, тому краще притримувати пассатижами. Тільки ні в якому разі не стискайте, щоб не пошкодити.
3
Засохла фарба в голівці повинна розмокнути і почати капати, витираємо все зайве серветками доти, поки не проб'ються всі кольори. Це може зайняти досить тривалий проміжок часу, залежить від ступеня занедбаності друкуючих сопел.
4
Якщо струменевий картридж не використовувалася довгий час, то доведеться промивати його зсередини. Необхідно, дотримуючись обережності, відкрити кришку. У старих моделей для цього є спеціальне металеве пристосування. Не варто боятися невеликого хрустіння, без нього не обійтися. На нових принтерах кришка заклеєна клейкою стрічкою, спочатку треба її позбутися, а потім за допомогою викрутки акуратно розкрити. Головне, не допустити розтріскування стінок, це може привести ємність в непридатність. Виймаємо вбираючі вставки і промиваємо їх теплою водою, обов'язково запам'ятовуємо, де знаходилася кожна з них.
5
Друкуючі головки опускаємо в теплу воду на 2 години. Після цього всі ретельно просушуємо, щоб не викликати замикання, і збираємо. Кришку можна закріпити скотчем. Заливаємо трохи чорнила в контейнери, відповідно до зазначених на наклейці колірними колами. Промокаємо серветкою сопла. На ній повинні залишитися чіткі кольорові відбитки. При їх наявності вставляємо картридж в принтер і пробуємо друк.
6
Якщо дана процедура не допомогла з першого разу, то можна провести її повторно. Вона однакова і для чорних і для кольорових картридж їй з вбудованими друкуючими головками.