Як дізнатися скількох розрядний процесор. Як можна визначити скількох розрядний компіютер.

Припустимо у вас є комп'ютер, але немає до нього абсолютно ніякої документації. Відповідно, дізнатися самі точні параметри вмісту начинки системного блоку не представляється можливим. А вам з тих чи інших причин терміново потрібно дізнатися розрядність процесора комп'ютера.
Вам знадобиться
  • Програма CPU-Z
Інструкція
1
Існує багато способів це перевірити. Найпростіший варіант не передбачає встановлення будь-яких додаткових програм, але і в теж час він недостатньо точний. Для його здійснення просто запустите диспетчер задач, одночасно затиснувши три клавіші - Ctrl + Alt + Delete в операційній системі Windows. У віконці у вкладці "Швидкодія", в рядку "Хронологія завантаження ЦП" є віконця - це кількість ядер процесора вашого комп'ютера. Якщо їх два і більше, можна на 99% відсотків бути впевненим що розрядність процесора цього комп'ютера - 64 біта, так як всі сучасні двоядерні процесори - 64-бітові.
2
Але системний блок може бути досить старим і довго не оновлювалися, відповідно такий спосіб дізнатися розрядність процесора вже не підійде. Зверніться до додаткових програм. Для більш точного результату вам буде потрібно хоча б пара таких програмних утиліт. Перша і досить проста в освоєнні - CPU-Z. Скачайте її з офіційного сайту програми - ця маленька утиліта абсолютно безкоштовна і займе зовсім незначне місце на просторі вашого жорсткого диска. Встановіть її, запустіть, і в найпершій вкладці під назвою "CPU" буде відображена вся інформація про ваше процесорі. Знайдіть рядок "Instructions". У ній ви можете побачити, приміром, ось такий шифр: MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, EM64TВКонкретно у вашому випадку вас цікавить тільки абревіатура «EM64T» - вона означає, що розрядність процесора - 64-біта. Те ж означає і «x86-64». Все інше - процесори 32-бітної розрядності.
3
Ще одна корисна програма AIDA64. На відміну від CPU-Z вона платна, але має 30-денний пробний період. Скачавши її з офіційного, сайту, встановивши і запустивши, перейдіть у вкладку "Системна плата", а далі в пункт "CPUID". Строчка «Набори інструкцій» розповість вам про розрядності процесора - 64 або 32 біта.