Як впоратися з комплексами.

Комплекси є у кожного. Одним людям їх наявність заважає жити повноцінним активним життям, для інших же це відмінний стимул для особистісного росту, тому здатність впоратися зі своєю закомплексованістю грає важливу роль у саморозвитку кожної людини.
Інструкція
1
Щоб позбутися комплексів, потрібно спочатку зрозуміти, що вони є практично у кожної людини. Навіть у знаменитих зірок і політиків вони теж є, просто вони їх краще приховують. Зрозумівши, що комплекси - це не так страшно, можна буде з ними боротися далі.
2
Спробуйте поглянути на світ з іншого боку. Можливо, те, що ви вважаєте комплексом, в очах інших людей таким не є. Наприклад, ви вважаєте, що у вас нестандартна, неприваблива зовнішність. Спробуйте піднести її як вашу відмінну рису, якої більше ні в кого немає. Багато людей цим успішно користуються, тобто свої недоліки вони підносять як частину своєї індивідуальності.
3
Якщо комплекси пов'язані з проблемами в спілкуванні, то тут допоможуть спеціальні курси. Не вмієте або боїтеся знайомитися з протилежною статтю, запишіться на курси пікапа. Якщо відчуває страх і невпевненість при публічних виступах, вважаєте, що не вмієте переконувати співрозмовника, пройдіть курси ораторського майстерності. Курси, спрямовані на розвиток особистісних і лідерських якостей, допоможуть вам правильно подавати себе, грамотно і впевнено висловлювати свої думки, відстоювати свої позиції.
4
У багатьох людей комплекси пов'язані з тим, що вони бояться брати ініціативу на себе, бояться зайвої відповідальності. Щоб справитися з таким комплексом, потрібно діяти від противного. Наприклад, ви ніколи ніяк не виявляли себе на роботі, а зараз зберіть всю свою впевненість і спробуйте запропонувати якусь нову ідею на благо спільної справи, візьміть в роботу незвичайний проект і т.д. Зрозуміло, що спочатку буде дуже важко, вам здаватиметься, що у вас нічого не виходить. Але головне на цьому етапі - не втрачати віри у власні сили і бажання впоратися зі своїм комплексом.
5
Якщо відчуваєте, що самому все одно не впоратися, то варто звернутися за допомогою до фахівця, який допоможе вам позбавитися від існуючої проблеми.
Комплекси можуть серйозно перешкодити людині у всіх сферах життя, включаючи відносини з друзями та представниками протилежної статі, кар'єрний ріст, навчання новим навичкам. Як правило, вони закладаються ще в дитинстві, тому коріння проблеми виявляються дуже глибокими. Проте, позбутися від прикрих перешкод цілком реально, притому це можна спробувати зробити самостійно.
Інструкція
1
Визначте, чи справді йдеться про комплекс. Його «симптоми» - часті необґрунтовані переживання через своєї поведінки або зовнішності, сильне ірраціональне почуття провини, прагнення до недосяжного ідеалу і занижена самооцінка. Найчастіше люди, які страждають комплексами, бояться щось робити, соромляться виступати перед людьми, вважають, що їх вчинки, робота чи зовнішність будуть оцінені невірно. Якщо ж, наприклад, жінка просто не любить носити облягаючий одяг, це зовсім не означає, що вона занадто соромиться своєї фігури і має комплекси.
2
Навчіться бачити гідності своєї зовнішності. Сучасна індустрія краси постійно розвиває у людей комплекси, щоб вони купували шампуні, модний одяг, косметику і боролися з сотнями реальних і надуманих проблем. Ситуація посилюється, коли людина бачить моделей на обкладинці, фотографії красивих знаменитостей. Не слід принижувати себе і тим більше порівнювати свої зовнішні дані з обробленими в графічних редакторах картинками.
3
Знайдіть свої достоїнства і підкресліть їх за допомогою одягу і аксесуарів. Ви можете також попрацювати над своєю зовнішністю, але в цьому випадку не зациклюйтеся на думці, що, ставши привабливіше, ви одночасно станете більш вдалим і позбавитеся від комплексів.
4
Ставте перед собою реальні цілі. Якщо ви постійно корите себе за невдачі, повільний кар'єрний ріст, невисокий, на вашу думку, соціальний статус і пр., Перестаньте порівнювати себе з іншими людьми. Нехай хтось заробляє більше, а хтось користується великим успіхом у представників протилежної статі, але і у цих людей є свої недоліки і невдачі. Порівнюйте себе з собою ж: оцінюйте свій прогрес, ставте конкретні цілі, які можна виконати, і хваліть себе за кожен успіх.