Як купити авто з пробігом.

Причин, що підштовхують покупців купувати старий автомобіль , існує чимало. Найпоширеніша з них - нестача грошових коштів. І, звичайно ж, гроші на покупку машини бажано витратити з максимальною віддачею. Щоб у майбутньому, як в народі кажуть, не довелося однією рукою кермо крутити, а другий - сльози утирати.
Інструкція
1
Процес вибору автомобіля на ринку починається, як правило, з розмови між потенційним покупцем і продавцем. В даному випадку слід уважно прислухатися до всього, що розповідає власник про свою машину. Особливу увагу необхідно приділити тому, як він розповідає. Якщо автомобіль розхвалює господарем «на всі лади», і тим більше, коли його зовнішній вигляд сяє первозданним блиском, то ця машина вимагає самої ретельної перевірки. Можливо, за бездоганним зовнішнім виглядом ховається маса недоліків.
2
В першу чергу необхідно переглянути записи в сервісній книжці цікавить вас автомобіля. За кількістю відміток в ній легко з'ясовується ступінь доглянутості машини, а якщо книжка відсутня, то це наводить на підозру, що автомобіль взагалі не проходив сервісного обслуговування.
3
Потім уважно огляньте кузов, не відволікаючись на лаковану поверхню. Вивчіть пороги, а також передній і задній фартухи, двері і капот з багажником на предмет ремонту сколів, тріщин і вм'ятин. Будь-які плями в забарвленні машини свідчать про проведення відновного ремонту.
4
Дослідіть дах. Можливо, автомобіль експлуатувався з багажником нагорі. Про це підкажуть потертості фарби в місцях його кріплення. Далі перевіряються переднє і заднє скла салону. Уважно огляньте гумки ущільнювачів стекол в місцях їх стикування з кузовом - будь-який слід потертій фарби по периметру ущільнювача може бути наслідком того, що автомобіль був учасником ДТП і перевертався.
5
Далі перевіряються двері, які повинні відкриватися і закриватися бездоганно. Похитавши відкриті двері вгору-вниз, виявляються люфти на їх петлях. Позитивний результат в даному випадку небажаний.
6
Зверніть увагу на протектори коліс. Нова, «неходженими» гума, також є приводом для роздумів. Тому що по зносу покришок з пробігом можна судити про стан деталей підвіски.
7
Далі оглядаються агрегати: мотор, КПП, провідний міст. Будь-які сліди від підтікання мастила навряд чи кого влаштують, не потрібні вони і вам.
8
Останнім етапом перевірки технічного стану автомобіля є пробний пробіг, під час якого необхідно прислухатися до всіх технічних шумів і звернути увагу на його керованість. Постарайтеся вибрати для контрольної їзди таку ділянку дороги, у якого є підйом і спуск. Під час руху перевірте двигун на всіх режимах роботи і стежте при цьому за вихлопними газами. Синій дим ззаду автомобіля говорить про підвищений витраті моторного масла, чорний - про перевитрату палива.
Корисна порада
Слід ставитися дуже обережно до покупки автомобіля, який явно готувався до продажу, пройшовши всі стадії косметичного ремонту. А кожен дефект, виявлений під час огляду - це не тільки привід відмовитися від придбання автомобіля, але і можливість вести діалог про зниження вартості продаваної машини.