Як дізнатися версію браузера.

У загальних рисах кожен з нас має уявлення про те, якою версією браузера користується при перегляді веб-сайтів. Але іноді виникає необхідність з'ясувати максимально точне позначення свого релізу програми.
Інструкція
1
У браузері Mozilla FireFox, щоб уточнити версію цього програмного продукту, треба розкрити в меню розділ «Довідка» і клацнути самий нижній пункт («Про Mozilla Firefox»). Відкриється окреме вертикальне віконце, в якому вказівку точної версії з трьох розділених крапкою чисел вміщено відразу під великим написом Firefox.
2
В меню Opera теж треба відкривати розділ «Довідка» і клацати в ньому нижній пункт («Про програму»). Але тут, на відміну від всіх інших браузерів, окремого вікна при цьому не вискакує - відкривається звичайна сторінка, більшу частину якої займають списки адрес різного роду сховищ, створених браузером в вашому комп'ютері. На самому початку цього списку є й окрема секція, яка так і названа - «Інформація про версії». Номери версій Opera представляють собою два розділених крапкою числа.
3
У браузері Internet Explorer, відкривши все той же розділ меню з назвою «Довідка», і клацнувши останній у списку пункт «Про програму», ви побачите вікно з суворим нагадуванням про дотримання авторських прав. Крім цього тексту тут є і не менш серйозний код, що позначає версію оглядача. У ньому точкою розділені цілих чотири числа, одне з яких вже перевалило чотиризначний рубіж.
4
В Google Chrome, крім не менше серйозного коду використовуваної версії (чотири розділених крапками числа), є й вказівку найостаннішої з доступних для установки модифікацій. Щоб побачити окреме вікно з усією цією інформацією вам треба відкрити меню клацанням по піктограмі з гайковим ключем справа вгорі у вікні браузера , і вибрати пункт «Про Google Chrome».
5
У браузері Apple Safari на всякий випадок передбачено два шляхи відкриття віконця з інформацією про версію. Один з них аналогічний методиці браузера Chrome - треба клацнути в тому ж місці розміщену піктограму (тут на ній намальована шестерінка) і вибрати пункт «Про програму Safari». Інший дуже схожий з Mozilla і IE - треба розкрити в меню розділ «Довідка» і клацнути нижній пункт («Про програму Safari»). Apple придумала найдовше позначення версії: окрім трьох чисел, розділених крапкою, є ще й доповнення з трьох чисел в дужках.
Знаючи про те, яка версія операційної системи Windows встановлена на вашому комп'ютері, ви зможете краще орієнтуватися в можливостях як самої ОС, так і ПК. Також знаючи версію операційної системи, ви зможете визначити, потребує вона в оновленні чи ні.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows;
  • - програма AIDA64 Extreme Edition.
Інструкція
1
Один з найпростіших способів дізнатися версію операційної системи - це використання командного рядка. Натисніть «Пуск». Виберіть "Всі програми", далі - "Стандартні". У стандартних програмах є «Командний рядок», яку, отже, і потрібно запустити.
2
У командному рядку введіть Winver і натисніть Enter. Через секунду з'явиться інформація про вашу версії операційної системи. Зверху вікна буде безпосередньо інформація про версії (збірці) ОС. Також буде доступна інформація про її тип і пакеті оновлення, якщо такий є в наявності.
3
Також дізнатися версію операційної системи можна за допомогою засобу діагностики Directx. Щоб запустити цей інструмент, введіть у командному рядку dxdiag. Зачекайте кілька секунд, поки не завершиться збір відомостей про вашу систему. У вікні буде розділ «Відомості про систему». Знайдіть у цьому розділі рядок «Операційна система». Ви можете подивитися версію ОС і деякі інші параметри (тип, розрядність).
4
При необхідності можна скористатися спеціальним софтом, який допоможе дізнатися не тільки версію операційної системи, але і багато інших параметрів ОС. Скачайте з інтернету програму AIDA64 Extreme Edition. Встановіть її на жорсткий диск комп'ютера. Запустіть програму. Дочекайтеся завершення сканування вашої системи. Після цього ви потрапите в основне меню програми.
5
У лівій частині вікна програми знайдіть компонент «Операційна система». Натисніть по стрілочки, яка знаходиться поряд з компонентом. У додатковому вікні, яке відкриється після цього, також виберіть «Операційна система». У правому вікні програми відкриється дуже докладна інформація про вашу операційній системі. Також буде доступна інформація про додаткові компонентах встановленої ОС.