Як зробити світлодіодну лампочку.

Світлодіодні лампи сьогодні дуже популярні. Вони мають значну потужність, економлять електроенергію, спектр світла максимально пристосований до людського ока. Одна біда - коштують вони дорого. Вихід - зробити лампу самостійно. Для того щоб самостійно зробити світлодіодну лампу, необхідно півгодини вільного часу, деякі інструменти і ваше бажання.
Вам знадобиться
  • Набір для зборки світлодіодної лампи, драйвер для світлодіодів, сам світлодіод, бажано білого кольору, трансформатор невеликої потужності для галогенних ламп, термопаста, хрестова викрутка, паяльник з припоєм і каніфоллю і пінцет.
Інструкція
1
Тепер приступайте безпосередньо до роботи. На радіаторну пластину встановіть емітер. Як це зробити? На контактні площі за допомогою паяльника нанесіть невелику кількість припою. В центрі капніть трохи термопасти. Це потрібно для поліпшення контакту пластини і світлодіода з теплопровідними поверхнями. Після чого встановіть безпосередньо світлодіод і припаяйте його до контактних площам.
2
Наступний етап. В цоколь лампи вставте драйвер. Зафіксуйте його термоклеем. За відсутністю оного можна скористатися шматочком гуми. Дроти, що йдуть від драйвера, пропустіть в отвір радіатора, до якого потім прикрутіть цоколь саморізами. Вони також входять до комплекту. Припаяйте світлодіод. Далі термопастой змастіть площадку, на яку потім встане радіаторна пластина. Надлишки проводів протолкніте за допомогою пінцета в цоколь. Лінзу світлодіода протріть ватною паличкою. І лише після цього встановіть коллиматор.
3
І завершальний етап. Фланцем закрийте зверху і прикрутіть коллиматор на гвинти. Ваша світлодіодна лампа готова до застосування. Залишилося лише підключити її до трансформатора, і вона починає світитися.
Корисна порада
На закінчення кілька порад. Якщо ви вирішили придбати готову світлодіодну лампу, зверніть свою увагу на її характеристики. На жаль, виробники таких ламп схильні завищувати їх показники. Пов'язано це з тим, що найчастіше підсумовується світловий потік світлодіодів, які входять в конструкцію. А це далеко не вірний підхід. На силу світла і споживану лампою потужність також впливає використовуваний драйвер; Бажано навчитися розбиратися у всіх цих нюансах. Знання такого роду допоможуть вам не розчаруватися при покупці світлодіодної лампи.