Як вибрати фідерний вудилище. Як зробити фідерні снасть.

Фидерная рибальська снасть - нерідкий гість на наших водоймах. Зустріти фідерний вудилище можна навіть в руках недосвідченого новачка, який освоює рибну ловлю. Такі снасті має ряд характеристик, що дозволяють відрізняти їх від спінінгових дощок, змонтованих їх склопластику. В комплекцію фідерних вудлищ входить набір змінних наконечників різної жорсткості. Приступаємо до вибору вудилища.
Інструкція
1
Довжина фідерного вудилища коливається в діапазоні від 3,6 до 4,5 м. Найбільш часто зустрічаються вудлища довжиною близько 3,7 м. Така довжина дозволяє закидати приманку на далекі відстані. Крім того, при роботі снастю на кам'янистому дні, де велика ймовірність зачепа, такої довжини вудилища достатньо, щоб ривком звільнити оснастку від дна. Більш короткий вудилище не дозволить цього зробити.
2
Якщо ж ви практикуєте далекі кидки, вам знадобиться вудилище довжиною більше 4 м. Довга снасть добре зарекомендувала себе і при лові на сильній течії, а також в тих випадках, якщо за спиною у рибалки росте висока трава або чагарник. Недолік довгого фідерного вудилища - воно дещо важкувато і менш зручно в обігу.
3
Існують моделі фідерних вудлищ, довжину яких можна встановлювати самостійно за допомогою додаткових колін. Ви при цьому можете управляти характеристиками снасті залежно від умов лову.
4
Фидерное вудилище має в комплекті кілька змінних вершинок. Вони розрізняються жорсткістю. Звичайний матеріал для виготовлення вершинок - склопластик або вуглепластик Вуглепластик - матеріал більш потужний і жорсткий, а склопластик відрізняється чутливістю і передає всі найменші зміни оснастки. Вершинка має бути монолітною, оскільки порожниста при навантаженні може обламати.
5
Для використання фідера в оптимальних умовах в характеристиках до вудилища вказують його потужність. На жаль, різні виробники використовують різні типи маркування, тому їх буває важко порівняти. При сумнівах зверніться за консультацією до продавця-консультанта.
6
При виборі приділіть увагу строю фідера. Потужні і важкі вудилища відрізняються значно більшою жорсткістю. Саме такі вудилища дозволяють закинути снасть далеко і точно, а також уникнути можливих поломок.
7
Для перевірки ладу зніміть вершинку, а потім звичайним потряхиванием руки визначте, наскільки добре гнеться вудилище . Якщо вудилище гнеться більшою мірою у верхній третині, такий снасті слід віддати перевагу.
8
Наостанок зверніть увагу на число пропускних кілець на фідері. Чим кілець більше, тим краще. Велика кількість кілець дозволяє рівномірно розподіляти навантаження. Кільця повинні бути на трьох лапках.
Фідер - це донна снасть для лову риби. Назва походить від англійського слова "feeder", що значить «кормящий». Тобто це донне вудлище з годівницею, яка дозволяє доставляти певну кількість корму в точку лову з кожним закидом.
Вам знадобиться
  • Водоймище з рибою
  • Оснащений фідер
  • Прикормка
  • Насадка
Інструкція
1
Спочатку потрібно оглянути водойму, на який ви приїхали і вибрати зручне для лову місце. Це повинен бути широкий вільний берег, з мінімумом кущів, без дерев і високої трави, щоб можна було встановити вудки на підставки і розташуватися з комфортом. Також треба простежити, щоб під час можливого виведення риби вудки НЕ зачіпляються один за одного.
2
Якщо ви вже були на цьому місці, і вам знаком рельєф дна, можна починати ловлю. Якщо ж ні, потрібно провести "розвідку". Для цього на основну волосінь (поводок прив'язувати не потрібно) треба прикріпити грузило і зробити серію віяльних закидів. За часом, за яке грузило досягає дна, можна визначити глибину і можливі перепади дна. Після того, як можливе перспективне місце визначено, на цій довжині волосіні потрібно зробити позначку, щоб наступні занедбаність робилися якомога точніше.
3
Потім потрібно приготувати підгодовування. Підгодовування бувають різними, в залежності від види риби, яку ви зібралися ловити. В прикормці можуть використовуватися панірувальні сухарі, цукрове печиво, кукурудзяна мука, мелене конопляне насіння, кокосова стружка. Все це потрібно перемішати у різному співвідношенні, і цієї підгодовуванням не тільки прикормлюється місце лову, а й набивається годівниця фідера при закиданні. Не забудьте додати в прикормку вашу насадку, опариша або хробака. Густота прикормки залежить від перебігу на даній водоймі. Чим швидше течія, тим густіше потрібно замішувати прикормку, або додавати в неї клейкі речовини.
4
Після того, як снасті зібрані, потрібно щільно набити годівницю підгодовуванням, насадити на гачок насадку, і закинути фідер. Якщо не клює 10 хвилин, снасть можна перезакидувати (крім випадку, якщо ви ловите велику обережну рибу, наприклад, лина чи коропа) .У випадку, якщо після клювання риби не вдається швидко підсікти, варто підкоригувати довжину повідка. І навпаки, якщо насадка постійно об'їдається, а клювання не видно, то поводок потрібно зробити коротше.
Зверніть увагу
Якщо фідер оснащений волосінню-плетінкою, враховуйте її нерозтяжна при подсечке і виведенні, не робіть різких рухів.
Корисна порада
Якщо на рибалці вас застав сильний вітер, ловля на фідер це саме те, що вам потрібно. Все клювання видно по кивку вудлища, не потрібно вдивлятися в поплавок або стежити за волосінню.