Як зібрати смолу.

Смола - це органічна речовина, яка є продуктом метаболізму рослин, має складний хімічний склад. Більшість смол мають тверду або напівтверді консистенцію, володіють яскраво вираженими ароматичними властивостями. Для дерев смола є своєрідним заживляющим фактором, що захищає деревину від розтріскування і висихання, що перешкоджає шкідників. Смолу збирають у весняно-літній період з деревини та кори хвойних порід дерев. З неї виробляють каніфоль, скипидар і камфору.
Інструкція
1
Виготовте конусоподібну ємність для збору смоли або візьміть готову. Щоб можна було її прикріпити на стовбур дерева, на широкій частині повинен бути передбачений невеликий відворот. Або візьміть для цих цілей канцелярський скотч.
2
Процедура збору смоли називається подсочкой і виробляється в лісах, призначених для вирубки. Для виготовлення виробів, наприклад, з сосни, береться деревина з подсоченних дерев. Інакше виріб ще довгий час при тепловій дії виділятиме смолу. Виберіть дерево з діаметром стовбура не менше тридцяти сантиметрів.
3
Закріпіть воронку в нижній частині ствола широкою частиною вгору, конусом вниз, на рівні вашого пояса або трохи вище.
4
Коли ємність для збору смоли закріплена, вище по стовбуру до середини вертикалі починайте робити широкі неглибокі, паралельні один одному надрізи-насічки - приблизно двадцять-тридцять. Вони повинні розташовуватися під кутом сорок п'ять градусів зверху від краю стовбура і вниз до центру. Дзеркально нанесіть такі насічки на іншій половині. Повинні вийти сходящиеся донизу в воронку неглибокі лінії.
5
Якщо такі насічки вже проводилися в попередній рік, то сместите їх нанесення за напрямком, наприклад, від східного боку стовбура на північну. На наступний рік наносите насічки вже із західного боку, ще через рік - на південній стороні. На п'ятий рік дереву дають відпочинок, після чого п'ятирічний цикл збору можна повторити.
6
Залиште набиратися смолу на кілька днів. Періодично відвідуйте місце збору для контролю достатності наповнення ємності або припинення виділення смоли.
7
Коли смола перестане виділятися, відкріпите наповнену ємність від стовбура, а надрізи злегка замажте садовим варом.