Як розвивати гру на гітарі.

Музичне мистецтво залежить в малому ступені від таланту і у великій мірі - від наполегливої важкої праці. Виконавство на гітарі не можна назвати винятком, оскільки заставу майстерної гри - сталість і зосередженість.
Інструкція
1
Музика повинна залишати задоволення, в тому числі і виконавцю. Тому, вибираючи репертуар для своєї гітари, орієнтуйтеся на власні уподобання: класика, рок, джаз, інше, - головне, щоб вам подобалися твори, які ви будете грати.
2
Займайтеся кожен день. Краще приділяти заняттям постійно невеликий відрізок часу, ніж раз на тиждень мучити себе до знемоги. Виділіть хоча б годину, але витрачайте його тільки на гру.
3
Вчіть твори маленькими шматками - по рядку, по чотири такту. Доведіть обраний уривок до досконалості, не кидайте його недоученість. В музиці використовуються відразу декілька видів пам'яті: моторна (пальці), зорова (ноти перед очима) і слухова. Мотив повинен відобразитися і в русі, і в очах, і в звуках. Ноти не повинні звучати вразнобой, а становлять єдину лінію з логічним розвитком. Все штрихи потрібно виконувати точно, без спотворень. Не лінуйтеся: якщо ви зараз прикладіть невелике зусилля, надалі твори подібного плану будуть вам по плечу.
4
Вибирайте твори не тільки за жанровим ознакою, а й за ступенем необхідного майстерності. Вони повинні бути трохи складніше, ніж ви можете грати. Поступово ваша техніка зросте, і будь-який твір здаватиметься легким.
швидкість пальців - одне з головних достоїнств музиканта і показник його досвідченості та майстерності. Розвиток цієї якості відбувається постійно, з перших днів навчання виконавському мистецтву. Але справжньою швидкісний грі можна навчитися тільки на виконанні спеціальних творів, які за своє методичне значення називаються етюдами - від французького «заняття», «вправи».
Інструкція
1
Етюди пишуться для будь-яких інструментів і будь-яких рівнів підготовленості. Етюди для початківців за обсягом не перевищують сторінки, а самі короткі тривалості в них - чверті, рідше восьмі. Майстри грають етюди на 4-6 сторінок, тривалості в них - 32-е і 64-е. Перш ніж підбирати репертуар на розвиток швидкості, визначте свій рівень. Якщо ви візьмете відразу занадто складний твір, то пошкодите руки, а від занадто простого вправи не буде користі.
2
Класичні етюди для шестиструнної гітари написані гітаристами Сором і Каркасси. Інші композитори, що залишили слід в цьому жанрі гітарної музики: Вілла-Лобос, Паганіні, Кост, Ферре. Придбайте збірник одного з цих авторів, але попередньо в магазині перегляньте його очима, оцініть рівень складності творів.
3
Почніть розбирати перший сподобався вам етюд, краще невеликого обсягу (сторінка-дві). Грайте кожен день, вивчаючи по одному рядку. Грайте спочатку в повільному темпі, щоб встигнути виконати всі ноти, поступово збільшуйте до оригіналу, потім збільште ще чуть-чуть (цей запас нагоді вам в тому випадку, якщо ви будете виконувати етюд на сцені: ви зможете спокійно зіграти в оригінальному темпі, якщо в спокійній обстановці грали трохи швидше). Під кінець заняття зіграйте ще раз в повільному темпі.
4
Запам'ятовуйте ноти не пальцями, а головою. Тримайте графічне зображення подумки перед очима, навіть коли вивчите етюд. Поступово збільшуйте репертуар швидких творів, але розбавляйте іншими жанрами: акомпанементом, поліфонією, великої формою, п'єсами.