Як виконати дефрагментацію диска.

В процесі експлуатації жорсткого диска відбувається поступова його фрагментація, тобто при записі файлу, його кластери записуються не підряд, в окрему область, а розкидаються по незайнятим областям диска , сумарний обсяг яких, достатній для запису цього файлу. Чим більшою фрагментації піддається диск, тим сильніше це позначається на швидкості запису і читанні файлів, і швидкодії системи в цілому. Для вирішення цієї проблеми виконується дефрагментация диска .
Інструкція
1
Операційна система Windows має в своєму складі спеціальну утиліту, що дозволяє проводити роботи по дефрагментації дисків. В системі Windows XP ця утиліта знаходиться за адресою WINDOWSsystem32dfrg.msc, користувачі Windows Vista можуть знайти її під іншою назвою - WindowsSystem32dfrgui.exe.
2
Дефрагментацію диска можна запускати в автоматичному режимі, задавши відповідне распісаніе.Для ручного запуску необхідно виконати ряд действій.Откройте «Мій комп'ютер» і виділіть диск для дефрагментації. Відкрийте властивості диска і перейдіть у вкладку «Сервіс». Натисніть кнопку «Виконати дефрагментацію ...».
3
Можна виконати попередній аналіз, який покаже ступінь фрагментації диска , для цього натисніть кнопку «Аналіз».
4
Після закінчення перевірки диска , у разі необхідності, утиліта запропонує призвести дефрагментацію диска , натисніть кнопку «Дефрагментація».
5
Утиліту «Дефрагментація диска » можна запустити іншим способом. В контекстному меню значка "Мій комп'ютер" виберіть пункт «Управління», відкриється вікно «Керування комп'ютером». Перейдіть в розділ меню «Сховище» і виберіть пункт «Дефрагментація диска ».