Як пов'язати їжачка.

Після того як пов'язана велика річ, зазвичай залишається невеликий клубочок пряжі. Якщо майстриня любить в'язати, клубочки ці накопичуються, тому що дівати їх особливо нікуди. Але залишки пряжі зовсім не обов'язково повинні лежати без діла. З них можна нав'язати веселих іграшок - наприклад, їжачка . Пряжі знадобиться рівно стільки, скільки є - адже не обов'язково їжачок повинен бути одноколірним.
Вам знадобиться
  • Залишки пряжі середньої товщини
  • Гачок №2
  • Залишки синтепону
Інструкція
1
Їжачка почніть в'язати з черевця. Воно являє собою овал. Наберіть 10 повітряних петель. Зробіть 3 стовпчики з накидом в останню петлю ланцюжка і пров'яжіть 1 ряд стовпчиками з накидом. В першу петлю ланцюжка знову зробіть 3 стовпчики з накидом і продовжуйте в'язати по колу. Поступово додавайте петлі, пров'язуючи через кожні п'ять стовпчиків в стовпчики попереднього ряду по 2 стовпчики в один. Пров'яжіть таким чином рядів 10-12. Обірвіть нитку і затягніть петлю.
2
Мордочку можна зв'язати з ниток того ж кольору. Почніть її в'язати з ланцюжка з 3 повітряних петель. Замкніть її в коло. Зв'яжіть 2 петлі на підйом і пров'яжіть в кільце 5 стовпчиків без накиду. Переверніть в'язання і пров'яжіть 5 сторлбіков без накиду, чи не замикаючи його в кільце. Знову переверніть роботу, зробіть 2 петлі на підйом. У стовпчик попереднього ряду пров'яжіть 2 стовпчики без накиду, ряд в'яжіть такими ж стовпчиками, пров'язуючи їх в кожну петлю попереднього ряду. В останню петлю пров'яжіть 2 стовпчики. Точно так же пров'яжіть наступний ряд, почавши його з петель підйому, 2 стовпчиків в першу петлю і закінчивши 2 стовпчиками в останню петлю попереднього ряду.
3
У наступному ряду почніть додавати петлі рівномірно, пров'язуючи 2 стовпчики в один через кожні 5 стовпчиків. Поєднайте початковий ряд мордочки кінцевою точкою витягнутого краю овалу і виміряйте довжину мордочки. В'яжіть її доти, поки її довжина не буде дорівнювати приблизно 1/3 довжини овалу. Прив'яжіть мордочку до черевця.
4
Зв'яжіть спинку з голками. Їх можна зв'язати як продовження мордочки, пров'язуючи в кожен стовпчик останнього ряду мордочки по 1 стовпчику без накиду. Пров'яжіть таким чином перший ряд, потім по наступному ряду додайте ще петлі, провязав по 2 стовпчики в один через кожні 3 стовпчики. Пров'яжіть ще 1 ряд стовпчиками без накидов так, щоб наступний ряд у вас виявився на лицьовій стороні іграшки.
5
Починайте вив'язувати бахрому Наступний - виворітний - ряд в'яжіть стовпчиками без накиду, за особовим знову пров'яжіть бахрому. В'яжіть таким чином до того моменту, поки довжина цієї частини тулуба не збіжиться з довжиною черевця. Зменшіть кількість петель, пров'язуючи стовпчик через 3.
6
Прив'яжіть спинку з голками до черевця, залишивши невеликий отвір для набивання. Набейте їжачка синтепоном і закладіть отвір.
7
Зробіть лапки. Зв'яжіть ланцюжок з 5 повітряних петель, замкніть її в кільце. Зв'яжіть 2 петлі на підйом, потім - 7 стовпчиків в кільце. В'яжіть лапку по колу до потрібної довжини. Набейте її синтепоном, затягніть петлі і прив'яжіть лапку до тулуба. Точно так же зв'яжіть інші 3 лапки.
8
Для очей і носика можна зв'язати маленькі кружечки з пряжі чорного кольору. Але можна пришити і намистини або шматочки шкіри. Вишийте ротик.
Корисна порада
Їжачка можна пов'язати зі шматочків різнобарвного синтетичного шпагату. Такого їжачка можна буде використовувати, наприклад, як іграшку для ванной.Ежік може бути і кольоровим - якщо пряжі мало, постарайтеся розподілити її рівномірно. Черевце можна зробити двоколірним, як і голки.