Як гнути жесть.

При виготовленні конструкцій з жерсті майстру нерідко доводиться різати, гнути чи випрямляти цей м'який матеріал. Робота з жерстю має свої особливості, тому при поводженні з нею слід знати, якими інструментами користуватися і які прийоми обробки застосовувати.
Вам знадобиться
  • Плоскогубці, круглогубці, молоток вагою близько 250 г, вузька киянка
Інструкція
1
Перш ніж зігнути деталь з жерсті, матеріал необхідно випрямити, оскільки жесть легко мнеться при зберіганні і транспортуванні. Великий аркуш жерсті випрямляйте киянкою (дерев'яним молотком). Для цього покладіть лист на гладку поверхню і акуратно простукував ділянки металу один за іншим. Якщо шматочки жерсті порівняно невеликі, можна випрямити їх невеликим металевим молотком.
2
Якщо в жерсті було пробито або просвердлений отвір, утворюються загнуті і нерівні краї із зворотного боку заготовки. Ці краї підбийте металевим молотком з гострим кінчиком.
3
Якщо вам необхідно зігнути лист жерсті великих розмірів, використовуйте металевий куточок робочого столу. Укладіть лист на стіл, звисаючий кінець відігніть вниз рукою, після чого вирівняйте згин киянкою. Всі необхідні вирізи і отвори в жерстяній заготовці необхідно зробити перед згинанням.
4
Якщо вам необхідно змайструвати з жерсті невеликі дужки, зігніть їх киянкою по дерев'яному шаблоном. Шаблон виготовте з прямокутних або напівкруглих брусочків, випиляних за розміром дужок.