Як прикрасити ікону.

Для віруючої людини ікона - неодмінний атрибут життя. Ікони висвітлюють будинок, адже будинок християнина - це символ храму Божого, а в кожному храмі є свій священний вівтар. У будинку таким вівтарем служить червоний кут з іконами. Кажуть, що будинок без образів - як без вікон. А от що слід знати і мати на увазі при оздобленні свого житла іконами.
Інструкція
1
Червоний кут - це найважливіше і почесне місце в будинку. Тут розміщуються ікони в божниці або кіоті - спеціальному відкритому шафці або поличці з лампадкою. Ікони обов'язково повинні стояти, не варто їх вішати. Божниця повинна бути дерев'яною. Часто її прикрашають особливим довгим і вузьким тканим рушником з домотканого полотна - божніком, який прикриває ікони зверху і з боків, але не закриває лики зображених на образах святих. Божнік на кінцях зазвичай прикрашався вишивкою.
2
Ще один спосіб прикрасити ікони - це риза або оклад. Це накладна прикраса, заслону всю іконну дошку поверх шару фарби, крім рук та осіб, для яких робляться прорізи. Ризи можуть бути золотими, срібними, латунними, мідними, шитими, з бісеру, прикрашеними емаллю, кольоровими скельцями і оббитими оксамитом з вивороту.
3
В храмі аналой з іконою можна прикрасити квітами. Для цього візьміть аркуш ДСП розміром трохи більше ікони, виріжте в цьому аркуші квадрат, достатній для приміщення ікони всередину вільного простору. Придбайте спеціальний флористичний оазис у формі довгого бруска в лотку, який прикріпіть шурупами до ДСП. Потім вставте в оазис будь-які відповідні до випадку квіти: троянди, гвоздики або хризантеми.
4
Замість ДСП можна зробити каркас із дроту, а квіти і флористичну зелень закріпити без оазису скотчем. Однак у цьому випадку квіти можуть швидко зав'янути. Уберегти квіти від в'янення можна таким способом: оберніть коріння мокрою тканиною і помістіть його в напальчнік, заповнений водою.