Як заправити шпульку. Як витягнути нитку з шпульки.

Як заправити нижню нитку? З цим питанням стикаються всі початківці швачки, навіть ті, які вже більш-менш впевнено заправляють верхню нитку. Тим часом саме від правильного розташування човника найчастіше залежить, чи буде машинка шити взагалі.
Вам знадобиться
  • Швейна машинка
  • Човник
  • Шпуля
  • Нитки
Інструкція
1
Намотайте нитки на шпульку . Зробити це можна як вручну, так і на швейній машинці. Вручну - просто намотуйте нитки виток до витка. Намагайтеся робити це рівно, без петель і вузлів. На нижній панелі швейної машинки є спеціальний штирок, точно такий же, як той, на який ви поставили котушку. Поставте на нього шпульку . Відмотайте від котушки трохи ниток і намотайте їх на шпулю. Це потрібно, щоб нитка при механічній намотке НЕ зісковзувала. Потім поверніть махове колесо. У це випадку нитка буде намотується на шпулю, а иглодержатель залишиться нерухомим. Крутите ручку машини або натискайте педаль. Слідкуйте, щоб шпуля крутилася в тому ж напрямку, в якому ви вже почали намотувати нитки.
2
Обірвіть або обріжте нитка. Зніміть шпулю зі штиря. Махове колесо поставте в початкове положення. Підніміть иглодержатель у верхнє положення.
3
Дістаньте човник. Він може бути горизонтальним і вертикальним, але заправляють його практично однаково. Розгляньте човник. Ви побачите, що із зовнішнього боку у нього є коса проріз, прикрита металевою пластинкою, а всередині - стрижень. На штирок надіньте шпульку . Напрямок намотування нитки повинен співпадати з напрямом прорізи, інакше нитка буде рватися, а шпуля дуже швидко вискочить з човника. Вставте нитку в проріз і трохи її витягніть. Вона повинна рухатися вільно.
4
На дні човника із зовнішнього боку ви побачите ще гострий виступ. Загляньте в човниковий пристроїв. Там ви побачите паз, який за формою нагадує цей виступ увійшов в паз. Трохи натисніть на дінці човника, щоб він увійшов в човниковий пристрій. Якщо човник встав правильно - ви почуєте легке клацання.
5
Тепер необхідно нижню нитку витягнути назовні. Робиться це за допомогою верхньої нитки, яку ви вже, звичайно, заправили і вставили в голку. Підніміть лапку. Опустіть иглодержатель з голкою, покрутивши ручку або натиснувши на педаль. Нижня нитка повинна зачепитися за верхній і вилізти назовні, утворивши невелику петельку. Витягніть петельку і трошки витягніть нитку.
Корисна порада
Перед тим, як витягувати нижню нитку, перевірте, чи правильно вставлена голка.
Процес шиття на швейній машині для багатьох є творчим дозвіллям, за яким приємно відволіктися від щоденних побутових проблем. Щоб почати шити, потрібно навчитися не тільки виконувати різні шви, але і самостійно справлятися зі швейною машиною, в тому числі, і заправляти в неї потрібні вам нитки.
Інструкція
1
Подивіться на задню частину станини, якщо притискна лапка опущена, підійміть її і зафіксуйте важіль у верхньому положенні.
2
Перед тим як заправити нитку в човник, потрібно спочатку, відсунувши всувним пластину, вийняти шпульний ковпачок з машинки і витягти з нього шпульку. Намотайте на шпульку нитка потрібного вам кольору, скористайтеся для цього розташованої на машині моталкой. Проведіть нитку в отвір нітенаправітеля зверху вниз, а потім за годинниковою стрілкою між шайбами регулятора натягу нитки і наліво, пропускаючи її послідовно через отвори нітенаправітеля. Вручну намотайте на шпульку кілька витків нитки, надіньте нитку на шпиндель. Легко натисніть на шпиндель, і між стінками шпульки увійде обмежувач, після цього приведіть в рух машину, і нитка почне автоматично намотується на шпульку. Після того, як ви успішно намотали нитка на шпульку, приступайте до установки шпульки в шпульний ковпачок.
3
Одягніть на стрижень човника шпильку з намотаною на неї нитко і заправте кінець нитки в проріз в човнику в напрямку від себе. Простягніть нитку під пластинчасті пружину і виведіть назовні.
4
Поверніть шпульний ковпачок на кут 90 °, відтягніть пластину замочка, надівши шпульний ковпачок на стержень шпуледержателя. При вставці шпульного ковпачка на місце притримуйте шпульку в ньому пальцем або зафіксуйте нитка - інакше нитка на шпульці може розмотати.
5
Перевірте щільність закривання замочка і переконайтеся в тому, що нитка не потрапила під пластину. Якщо нитка потрапить під притискну пластину, а ви не помітите цього відразу, то ви відразу виявите це, коли почнете шити - нитка буде подаватися з працею і може обірватися. Якщо ви відчули, що натяг нитки стало надмірним, витягнете бобіну і переверніть її так, щоб нитка потрапила під притискну пластину.