Як вибрати масло для двигуна.

Будь двигун вимагає періодичну заміну масла. На сьогоднішній день на ринку є великий вибір моторних масел, вони відрізняються якістю і ціною. Якщо машина не обслуговується на гарантійній СТО, то питання вибору масла стає гострішим. Багато хто користується порадами друзів і заливають масло , яким користуються вони, інші купують дорогі марки, вважаючи їх універсальними. Розглянемо кілька кроків до вибору масла, відповідного саме до вашого автомобіля.
Інструкція
1
В першу чергу прочитайте сервісну книжку до вашого автомобіля. Там повинно бути написано, яке масло виробник рекомендує заливати у двигун. Якщо книжки у вас немає, то можна звернутися в офіційне представництво марки або уповноваженому постачальнику. В результаті ви отримаєте код (допуск автовиробника по маслу до двигуна автомобіля), наприклад, «VW.501.01» (Audi) або кодування автомасла (SAE або API).
2
Якщо заміна масла проводиться вами не в перший раз, то необхідно оцінити якість попереднього масла. Якщо вибір попередній заправці був зроблений вірно, то достатньо знайти всю інформацію про попередній маслі, наприклад, етикетку від тари.
3
Тепер необхідно підібрати масла, відповідні саме до вашого двигуна, зробити це можна за допомогою коду допуску автовиробника. Цю інформацію можна знайти на сайтах виробників масел або на етикетці автомасла.
4
Визначившись з підходящими марками масла, необхідно з'ясувати, який в'язкості масло потрібно двигуну. Можна скористатися правилом - чим більше пробіг, тим більше в'язке масло необхідно заливати, при цьому необхідно строго дотримуватися діапазону в'язкості, який допускається виробником.
5
Купувати масло необхідно в офіційних представництвах або у постачальників автозапчастин. Купуючи моторні масла на ринках, є небезпека придбати контрафактну продукцію.