Як заправити ручну машинку. Як заправити нитку в ручну швейну машинку.

Ручні швейні машинки і раніше дуже популярні. Це зрозуміло: деякі старі машинки здатні шити такі тканини, які виявляються «не по зубах» більш делікатним і менш універсальним сучасним машинкам. Але у ручних машинок є свої особливості, які необхідно враховувати в роботі. І перш за все необхідно навчитися її заправляти.
Вам знадобиться
  • Швейна машинка
  • Котушка ниток
  • Човник
  • Шпуля
Інструкція
1
Приготуйте шпулю. Краще намотати на неї нитки відразу, щоб потім не відволікатися. Намотавши нитки вручну або за допомогою тієї ж самої машинки, вставте шпулю в човник так, щоб напрямок нитки співпало з напрямком прорізи. Човник в човниковий пристрій можна вставити відразу, щоб не загубився і не заважав.
2
Одягніть котушку на верхній штир. На деяких старих машинках два штиря на корпусі машини, так вам потрібен той, який знаходиться ближче до маховика. Відмотайте кінець нитки сантиметрів на 20 Підніміть лапку машинки і поставте її в саме верхнє положення.
3
Проведіть нитку від котушки в верхній нітенаправітель - це така маленька виїмка на стінці машини, яка знаходиться зліва від вас. Він буває круглої або трикутної форми з прорізом. Введіть нитку в регулятор натягу верхньої нитки - спеціальної пристрій на цій же стінці машинки, що складається з декількох металевих шайб. Проведіть нитку між цими шайбами. Регулятор необхідно обігнути знизу. З того боку регулятора, яка знаходиться ближче до вас, ви побачите гачок, який називається нітенаправітельним. Заведіть в нього нитку.
4
Проведіть нитку в пружинку, яка знаходиться на задній стінці ближче до вас. На деяких можделях машинок цієї пружинки ні, тоді нитка відразу ведіть в отвір нітепрітагівателя.
5
Заведіть нитку в нижній нітенаправітель. На більш-менш сучасних машинках таких нітенаправітеля може бути два, на зовсім старих - може бути тільки крючочек на голкотримач. Заведіть туди нитка, потім всуньте її в вушко голки з боку борозенки.
6
Витягніть нижню нитку точно так само, як і на будь-який інший машинці - піднявши лапку і опустивши иглодержатель з голкою вниз. Відрегулюйте натяг верхньої і нижньої нитки. Для цього рекомендується взяти будь клаптик і спробувати шити в різних режимах, підкручуючи гвинт регулятора натягу верхньої нитки і змінюючи довжину стібка за допомогою спеціальної лапки, яка знаходиться на бічній панелі.
Корисна порада
Простежте, чи достатньо щільно увійшов човник в човниковий механізм. Він не повинен вивалюватися. Щоб нитка не намотувалася на котушковий стрижень, виріжте кружок із щільного картону, діаметром трохи більше діаметра котушки, і надіньте його на стержень. Котушку поставте на нього.